Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Усі новини дня

20 жовтня 2017

Медичній галузі потрібна своя Революція гідності та здорового глузду, - Валерій Дубіль

  • 16:55

Теза про те, що систему охорони здоровя України необхідно змінювати, у більшої частини населення сумнівів не викликає. Проте відкритим залишається питання «як саме?».

Запущена в соцмережах кампанія #ВимагаюМедичнуРеформу, в ході якої користувачі розповідали про жахіття вітчизняних лікарень із власного досвіду, красномовно демонструвала стан, до якого 26 років доводили медицину.

Однак вихід навязувався лише один. Що й не дивно, адже поданий урядом проект довгий час не мав альтернативи та позиціонувався як єдина можливість щось змінити. Але ж до нього є безліч запитань. Це і зміна щорічно гарантованого медобслуговування залежно від бюджету, і сумнівна політика щодо лікарів, від яких вимагатимуть «стахановських темпів», і масове закриття медичних установ у сільській місцевості.

До урядового проекту медичної реформи виникає безліч запитань

Щодо запровадження медичної реформи в столиці, то кияни виявилися в числі обраних, яким стала доступна електронна система запису до лікаря helsi.me. Утім, на повну силу вона працює лише для мешканців Подолу, Оболоні та Деснянського району. У теорії система дасть змогу уникати черг і дистанційно обирати лікаря, практика поки що не відома.

Водночас офлайн відбуваються зовсім інші зміни.

 Електронна система запису до лікаря працює тільки в деяких районах столиці

 Що дасть медреформа українцям і чому медичне товариство з пересторогою ставиться до її урядового варіанта, «Київському слову» розповів народний депутат із фракції «Батьківщина», медик за освітою Валерій Дубіль.

 Від уряду Гройсмана ми чуємо про необхідність проведення медреформи в умовах децентралізації вже багато місяців. Як ви оцінюєте кроки уряду в реформуванні медицини сьогодні?

 – Уряд чомусь вбачає стратегічний напрям реформування української медицини в гіперцентралізації. Це дуже дивно, бо цілковито суперечить адміністративно-територіальній реформі та державній стратегії децентралізації управління на користь об’єднаних територіальних громад.

 Світовий досвід показує: що більша централізація, то нижча ефективність та масштабніша корупція

 Яка головна ідея ключового для медичної реформи законопроекту № 6327?

 – Створити центральну Національну службу здоров’я і передати в її розпорядження всі медичні субвенції, які сьогодні отримують із бюджету регіони на охорону здоров’я. А це приблизно 70 млрд грн. До того ж наприкінці серпня уряд ухвалив концепцію створення Національного закупівельного агентства, якому віддадуть усі бюджети на закупівлю ліків та обладнання як для регіонів, так і для провідних академічних клінік. Але, як показує світовий досвід, що більша централізація, то нижча ефективність та масштабніша корупція.

 Уряд каже, що саме нова система фінансування забезпечить лікарям гідну заробітну плату, а отже, якісна медицина буде навіть у селі. Наскільки це реально сьогодні?

 – МОЗ постійно повторює, ніби заклинання, що тепер «фінансуватиме медичні послуги, а не ліжко-місця та стіни». Але, по-перше, без «стін» неможливі жодні послуги, а по-друге, і це головне, міністерство та уряд збираються лишити лікарні та поліклініки на утриманні місцевих бюджетів, забравши в них при цьому медичні субвенції. Тож неважко спрогнозувати, що чекає на медустанови в регіонах — банкрутство. І територіальні громади, зрозумівши це, починають ухилятися від взяття на свій баланс медичних закладів, бо урядові законопроекти не передбачають жодних нових джерел фінансування медицини.

Урядові законопроекти не передбачають жодних нових джерел фінансування медицини

 У законопроекті № 6327 спочатку було положення про співоплату пацієнтом і державою, але воно від самого початку суперечило Конституції, тому його до другого читання прибрали.

І після цього, по суті, закон лише перерозподіляє бюджетні потоки на користь центру, більше нічого. А звідки ж тоді взяти гроші на обіцяне значне підвищення зарплат лікарям? Тільки за рахунок скорочення медпрацівників, яких і без того, не вистачає, особливо в регіонах.

 Але ж реформатори кажуть, що в Україні після затвердження ключового для медреформи законопроекту можна буде запровадити страхову медицину. Тоді галузь буде достатньо профінансована?

 – У парламенті немає законопроектів про страхову медицину. І в поданих законах також про неї нічого немає. Це просто підміна понять на рівні піар-кампанії. Якщо робити все якісно, то потрібно спочатку запровадити страхову медицину, а вже потім проводити реформу. Тоді галузь не розвалиться і матиме «страховий поліс». Кожен роботодавець буде зацікавлений у тому, щоб його працівник мав якісне медобслуговування.

 У парламенті немає законопроектів про страхову медицину

 Під час внесення правок до законопроекту № 6327 було багато суперечок. Чому виникали дискусії і чи вирішено всі проблемні пункти?

 — Кожен може ознайомитися на сайті Верховної Ради з юридичним висновком Головного науково-експертного управління стосовно законопроекту № 6327. У ньому однозначно сказано, що багато положень суперечить бюджетному законодавству та Конституції, чимало понять узагалі чітко не визначено. Це призведе до негативних правових колізій. Тобто в такому вигляді закон запрацювати не може і тільки дезорганізує те, що в нас ще в медичній галузі працює.

 Багато положень урядового законопроекту суперечить бюджетному законодавству та Конституції

 А це означає, що за непрофесійний закон, який ухвалювали з безліччю порушень Регламенту Верховної Ради, якщо його таки протиснуть, країна заплатить додатковими втраченими життями та здоров’ям пацієнтів.

Чомусь провладні депутати не розуміють, що Регламент — це не просто папірець, який ускладнює їм отримання бажаного. По-перше, це закон, а по-друге, технологічна карта отримання якісних законів, які ефективно працюватимуть лише за умови, що була дотримана технологія їх підготовки.

Такого ж ніколи не було, щоб медичний законопроект було віддано у Комітет соціальної політики як у профільний.

 Чого очікувати українцям від реформи уряду? Медицина стане платною чи навпаки?

 – А цього навіть МОЗ не знає. Два тижні тому пані Супрун в ефірі «Свободи слова» прямо запитали, які медичні послуги будуть безплатними, а які платними, і вона не змогла відповісти.

 Навіть МОЗ не знає, чи стане медицина платною після «реформування»

 Зважаючи на експеримент зі спеціалізованими інститутами Академії медичних наук, на пацієнтів чекають космічні шестизначні рахунки за операції, які без тієї самої страхової медицини буде дуже важко оплатити. Реформатори з МОЗ лише прикриваються пацієнтами як красивим лозунгом, розповідаючи, що гроші тепер ходитимуть за пацієнтом. Насправді гроші підуть тільки туди, куди вирішить чиновник із центру або за хабар, або з політичної доцільності, та ще й із великою затримкою, щоб якийсь регіон чи місто лишалося на короткому ланцюжку. А потім лікарні ще будуть змушені публічно дякувати за те, що їм погасили борги із зарплати.

 Гроші не підуть за пацієнтом, як обіцяє МОЗ, гроші підуть тільки туди, куди вирішить чиновник із центру або за хабар, або з політичної доцільності

 Наприклад, у липні Інститут Амосова дякував Міністерству охорони здоров’я та Мінфіну за погашення заборгованості із зарплати! Ви можете собі уявити ступінь приниження української медицини владою, коли всесвітньо відома клініка дякує не за якесь нове унікальне обладнання чи новий корпус, а за виплату зарплати?!

 МОЗ принижує медиків також огульними звинуваченнями в корупції та тезою «гірше вже бути не може»

 Керівництво МОЗ принижує медиків також огульними звинуваченнями в корупції та тезою «гірше вже бути не може», бо намагається подати свій варіант «реформи» як безальтернативний. Ось чому медичній галузі потрібна своя Революція гідності та здорового глузду.

 Медичній галузі потрібна своя Революція Гідності та здорового глузду

 Ви кажете, що альтернативи урядовій медичній реформі немає. Тобто люди приречені на самолікування?

 – Звичайно, є. Ми ж не критикуємо просто заради критики. Минулого тижня у Верховній Раді зареєстрували законопроект № 7065 «Про організацію медичного обслуговування населення».

 Альтернатива урядовій медичній реформі є. Законопроект № 7065 «Про організацію медичного обслуговування населення»

 Над ним працювали представники різних фракцій, зокрема й нашої, мажоритарники та позафракційні, члени профільного Комітету з питань охорони здоров’я, представники медичної галузі та лікарських асоціацій, профспілок, пацієнтських організацій, Асоціації міст України тощо. 

 І чим він відрізняється від урядового?

 – Цей законопроект, який цілком перебуває в площині державної стратегії децентралізації, надає саме регіонам, а не центру повноваження та відповідальність вирішувати, якою має бути мережа медичних закладів у регіоні.

 Альтернативний законопроект надає саме регіонам, а не центру повноваження та відповідальність вирішувати, якою має бути мережа медичних закладів у регіоні

 Буде створено спеціальний центральний закупівельник медпослуг, що стане важливим кроком до запровадження обов’язкового медичного страхування, але саме регіон вирішуватиме, з ким укладати договори на медобслуговування та як за ними платити. Контроль якості здійснюватиме окрема структура. Тобто не буде ані концентрації всіх повноважень в одних руках, ані централізації фінансових ресурсів.

Запровадження нової системи відбуватиметься поетапно з тривалою пілотною апробацією. Законопроект передбачає різні можливі джерела та механізми фінансування медичних установ, насамперед через уведення страхової медицини, яка й забезпечить справедливий суспільний перерозподіл фінансового тягаря, непосильного для родини, у якій хтось серйозно захворів або травмувався. Та ухвалення законопроекту — це тільки початок. Його мають втілювати в життя ті, хто в цьому глибоко розбирається.

 Ви маєте на увазі команду МОЗ?

 – Так, зокрема й Міністерство охорони здоров’я. МОЗ повинен очолювати фахівець, який має авторитет, чогось досяг в Україні й майбутнє своє та своїх нащадків бачить в Україні.

Призначення іноземців – це ще одне приниження гідності українських медиків і всього українського народу. Хіба 40-мільйонна європейська країна, де є визнані на міжнародному рівні клініки та лікарі, не виростила жодного гідного кандидата на цю посаду?

 МОЗ повинен очолювати фахівець, який має авторитет, чогось досяг в Україні й майбутнє своє та своїх нащадків бачить в Україні

 До речі, у жодній галузі двічі поспіль такого не робили. Спочатку був Квіташвілі, який підписував папери, не знаючи української мови, і то хотів працювати, то не хотів, то знову вдавав, що працює. Але під час його перебування на посаді міністра – саме перебування, а не роботи – «запрацювала» система міжнародних закупівель лікарських засобів.

 І тепер «завдяки» їй на кінець серпня 2017-го ми отримали тільки 52% ліків 2016 року, тоді як за них стовідсотково було сплачено ще 9–10 місяців тому! До того ж уже поставлено й далі постачається чимало препаратів із терміном придатності, що вдвічі-втричі менший від обумовленого контрактами.

 Нещодавно Рахункова палата зробила свої висновки стосовно держзакупівель.

 – Так, і я брав участь у засіданні. До речі, Рахункова палата не виявила порушень з боку міжнародних організацій. Знаєте чому? А тому що МОЗ три роки поспіль, зокрема й двічі за часів в. о. міністра Уляни Супрун, укладає такі договори, у яких інтереси Української держави жодним чином не захищені, інформація закрита від депутатів, медичного ринку та громадськості, закупівлі практично виведені з-під дії українських законів, зокрема законів «Про державні закупівлі» та «Про ціноутворення». І це чомусь подається як велика перемога над корупцією.

 Економія, про яку так голосно кричать «реформатори», фейкова

 Економія, про яку так голосно кричать реформатори, фейкова, оскільки за багатьма позиціями досягнута за рахунок зменшення кількості закуплених ліків та за рахунок маніпуляцій із валютним курсом. Причому за низкою позицій ціни на ліки не знизилися, а зросли на десятки відсотків, навіть на вітчизняні. Така схема закупівель – приховане, але цілком реальне вбивство певного відсотка пацієнтів через несвоєчасне та недостатнє отримання ними ліків. Сподіваємося, що скоро буде оприлюднено остаточні висновки Рахункової палати щодо міжнародних закупівель і, як обіцяли її очільники, відповідні матеріали стосовно дій МОЗ буде передано до правоохоронних органів.

 І насамкінець: як ви гадаєте, чия правда переможе?

 – Правда завжди одна. І я дуже сподіваюся, що МОЗ нарешті почує медичне товариство – те, яке щодня бере до рук скальпель і робить найскладніші операції, яке зупиняє рак і приймає немовлят. Сподіваюся, що почує і пацієнтів, які не можуть собі дозволити купувати ліки за цими страшними цінами, тому й бояться йти до лікаря.

 Сподіваюся, що МОЗ нарешті почує медичне товариство – те, яке щодня бере до рук скальпель і робить найскладніші операції

 Ми можемо здійснити революцію в українській медицині. Але вона має бути не для політиків чи чиновників, а для людей, для українських громадян. І від того, який шлях оберемо, залежать майбутнє і здоров’я цілих поколінь.

За матеріалами газети "Київське слово", жовтень 2017.

Медичній галузі потрібна своя Революція гідності та здорового глузду

Теза про те, що систему охорони здоровя України необхідно змінювати, у більшої частини населення сумнівів не викликає. Проте відкритим залишається питання «як саме?».

Запущена в соцмережах кампанія #ВимагаюМедичнуРеформу, в ході якої користувачі розповідали про жахіття вітчизняних лікарень із власного досвіду, красномовно демонструвала стан, до якого 26 років доводили медицину.

Однак вихід навязувався лише один. Що й не дивно, адже поданий урядом проект довгий час не мав альтернативи та позиціонувався як єдина можливість щось змінити. Але ж до нього є безліч запитань. Це і зміна щорічно гарантованого медобслуговування залежно від бюджету, і сумнівна політика щодо лікарів, від яких вимагатимуть «стахановських темпів», і масове закриття медичних установ у сільській місцевості.

До урядового проекту медичної реформи виникає безліч запитань

Щодо запровадження медичної реформи в столиці, то кияни виявилися в числі обраних, яким стала доступна електронна система запису до лікаря helsi.me. Утім, на повну силу вона працює лише для мешканців Подолу, Оболоні та Деснянського району. У теорії система дасть змогу уникати черг і дистанційно обирати лікаря, практика поки що не відома.

Водночас офлайн відбуваються зовсім інші зміни.

 

Електронна система запису до лікаря працює тільки в деяких районах столиці

 

Що дасть медреформа українцям і чому медичне товариство з пересторогою ставиться до її урядового варіанта, «Київському слову» розповів народний депутат із фракції «Батьківщина», медик за освітою Валерій Дубіль.

 

Від уряду Гройсмана ми чуємо про необхідність проведення медреформи в умовах децентралізації вже багато місяців. Як ви оцінюєте кроки уряду в реформуванні медицини сьогодні?

 

– Уряд чомусь вбачає стратегічний напрям реформування української медицини в гіперцентралізації. Це дуже дивно, бо цілковито суперечить адміністративно-територіальній реформі та державній стратегії децентралізації управління на користь об’єднаних територіальних громад.

 

Світовий досвід показує: що більша централізація, то нижча ефективність та масштабніша корупція

 

Яка головна ідея ключового для медичної реформи законопроекту № 6327?

 

– Створити центральну Національну службу здоров’я і передати в її розпорядження всі медичні субвенції, які сьогодні отримують із бюджету регіони на охорону здоров’я. А це приблизно 70 млрд грн. До того ж наприкінці серпня уряд ухвалив концепцію створення Національного закупівельного агентства, якому віддадуть усі бюджети на закупівлю ліків та обладнання як для регіонів, так і для провідних академічних клінік. Але, як показує світовий досвід, що більша централізація, то нижча ефективність та масштабніша корупція.

 

Уряд каже, що саме нова система фінансування забезпечить лікарям гідну заробітну плату, а отже, якісна медицина буде навіть у селі. Наскільки це реально сьогодні?

 

– МОЗ постійно повторює, ніби заклинання, що тепер «фінансуватиме медичні послуги, а не ліжко-місця та стіни». Але, по-перше, без «стін» неможливі жодні послуги, а по-друге, і це головне, міністерство та уряд збираються лишити лікарні та поліклініки на утриманні місцевих бюджетів, забравши в них при цьому медичні субвенції. Тож неважко спрогнозувати, що чекає на медустанови в регіонах — банкрутство. І територіальні громади, зрозумівши це, починають ухилятися від взяття на свій баланс медичних закладів, бо урядові законопроекти не передбачають жодних нових джерел фінансування медицини.

 

Урядові законопроекти не передбачають жодних нових джерел фінансування медицини

 

У законопроекті № 6327 спочатку було положення про співоплату пацієнтом і державою, але воно від самого початку суперечило Конституції, тому його до другого читання прибрали.

І після цього, по суті, закон лише перерозподіляє бюджетні потоки на користь центру, більше нічого. А звідки ж тоді взяти гроші на обіцяне значне підвищення зарплат лікарям? Тільки за рахунок скорочення медпрацівників, яких і без того, не вистачає, особливо в регіонах.

 

Але ж реформатори кажуть, що в Україні після затвердження ключового для медреформи законопроекту можна буде запровадити страхову медицину. Тоді галузь буде достатньо профінансована?

 

– У парламенті немає законопроектів про страхову медицину. І в поданих законах також про неї нічого немає. Це просто підміна понять на рівні піар-кампанії. Якщо робити все якісно, то потрібно спочатку запровадити страхову медицину, а вже потім проводити реформу. Тоді галузь не розвалиться і матиме «страховий поліс». Кожен роботодавець буде зацікавлений у тому, щоб його працівник мав якісне медобслуговування.

 

У парламенті немає законопроектів про страхову медицину

 

Під час внесення правок до законопроекту № 6327 було багато суперечок. Чому виникали дискусії і чи вирішено всі проблемні пункти?

 

— Кожен може ознайомитися на сайті Верховної Ради з юридичним висновком Головного науково-експертного управління стосовно законопроекту № 6327. У ньому однозначно сказано, що багато положень суперечить бюджетному законодавству та Конституції, чимало понять узагалі чітко не визначено. Це призведе до негативних правових колізій. Тобто в такому вигляді закон запрацювати не може і тільки дезорганізує те, що в нас ще в медичній галузі працює.

 

Багато положень урядового законопроекту суперечить бюджетному законодавству та Конституції

 

А це означає, що за непрофесійний закон, який ухвалювали з безліччю порушень Регламенту Верховної Ради, якщо його таки протиснуть, країна заплатить додатковими втраченими життями та здоров’ям пацієнтів.

Чомусь провладні депутати не розуміють, що Регламент — це не просто папірець, який ускладнює їм отримання бажаного. По-перше, це закон, а по-друге, технологічна карта отримання якісних законів, які ефективно працюватимуть лише за умови, що була дотримана технологія їх підготовки.

Такого ж ніколи не було, щоб медичний законопроект було віддано у Комітет соціальної політики як у профільний.

 

Чого очікувати українцям від реформи уряду? Медицина стане платною чи навпаки?

 

– А цього навіть МОЗ не знає. Два тижні тому пані Супрун в ефірі «Свободи слова» прямо запитали, які медичні послуги будуть безплатними, а які платними, і вона не змогла відповісти.

 

Навіть МОЗ не знає, чи стане медицина платною після «реформування»

 

Зважаючи на експеримент зі спеціалізованими інститутами Академії медичних наук, на пацієнтів чекають космічні шестизначні рахунки за операції, які без тієї самої страхової медицини буде дуже важко оплатити. Реформатори з МОЗ лише прикриваються пацієнтами як красивим лозунгом, розповідаючи, що гроші тепер ходитимуть за пацієнтом. Насправді гроші підуть тільки туди, куди вирішить чиновник із центру або за хабар, або з політичної доцільності, та ще й із великою затримкою, щоб якийсь регіон чи місто лишалося на короткому ланцюжку. А потім лікарні ще будуть змушені публічно дякувати за те, що їм погасили борги із зарплати.

 

Гроші не підуть за пацієнтом, як обіцяє МОЗ, гроші підуть тільки туди, куди вирішить чиновник із центру або за хабар, або з політичної доцільності

 

Наприклад, у липні Інститут Амосова дякував Міністерству охорони здоров’я та Мінфіну за погашення заборгованості із зарплати! Ви можете собі уявити ступінь приниження української медицини владою, коли всесвітньо відома клініка дякує не за якесь нове унікальне обладнання чи новий корпус, а за виплату зарплати?!

 

МОЗ принижує медиків також огульними звинуваченнями в корупції та тезою «гірше вже бути не може»

 

Керівництво МОЗ принижує медиків також огульними звинуваченнями в корупції та тезою «гірше вже бути не може», бо намагається подати свій варіант «реформи» як безальтернативний. Ось чому медичній галузі потрібна своя Революція гідності та здорового глузду.

 

Медичній галузі потрібна своя Революція Гідності та здорового глузду

 

Ви кажете, що альтернативи урядовій медичній реформі немає. Тобто люди приречені на самолікування?

 

– Звичайно, є. Ми ж не критикуємо просто заради критики. Минулого тижня у Верховній Раді зареєстрували законопроект № 7065 «Про організацію медичного обслуговування населення».

 

ВРІЗ: Альтернатива урядовій медичній реформі є. Законопроект № 7065 «Про організацію медичного обслуговування населення»

 

Над ним працювали представники різних фракцій, зокрема й нашої, мажоритарники та позафракційні, члени профільного Комітету з питань охорони здоров’я, представники медичної галузі та лікарських асоціацій, профспілок, пацієнтських організацій, Асоціації міст України тощо. 

 

І чим він відрізняється від урядового?

 

– Цей законопроект, який цілком перебуває в площині державної стратегії децентралізації, надає саме регіонам, а не центру повноваження та відповідальність вирішувати, якою має бути мережа медичних закладів у регіоні.

 

Альтернативний законопроект надає саме регіонам, а не центру повноваження та відповідальність вирішувати, якою має бути мережа медичних закладів у регіоні

 

Буде створено спеціальний центральний закупівельник медпослуг, що стане важливим кроком до запровадження обов’язкового медичного страхування, але саме регіон вирішуватиме, з ким укладати договори на медобслуговування та як за ними платити. Контроль якості здійснюватиме окрема структура. Тобто не буде ані концентрації всіх повноважень в одних руках, ані централізації фінансових ресурсів.

Запровадження нової системи відбуватиметься поетапно з тривалою пілотною апробацією. Законопроект передбачає різні можливі джерела та механізми фінансування медичних установ, насамперед через уведення страхової медицини, яка й забезпечить справедливий суспільний перерозподіл фінансового тягаря, непосильного для родини, у якій хтось серйозно захворів або травмувався. Та ухвалення законопроекту — це тільки початок. Його мають втілювати в життя ті, хто в цьому глибоко розбирається.

 

Ви маєте на увазі команду МОЗ?

 

– Так, зокрема й Міністерство охорони здоров’я. МОЗ повинен очолювати фахівець, який має авторитет, чогось досяг в Україні й майбутнє своє та своїх нащадків бачить в Україні.

Призначення іноземців – це ще одне приниження гідності українських медиків і всього українського народу. Хіба 40-мільйонна європейська країна, де є визнані на міжнародному рівні клініки та лікарі, не виростила жодного гідного кандидата на цю посаду?

 

МОЗ повинен очолювати фахівець, який має авторитет, чогось досяг в Україні й майбутнє своє та своїх нащадків бачить в Україні

 

До речі, у жодній галузі двічі поспіль такого не робили. Спочатку був Квіташвілі, який підписував папери, не знаючи української мови, і то хотів працювати, то не хотів, то знову вдавав, що працює. Але під час його перебування на посаді міністра – саме перебування, а не роботи – «запрацювала» система міжнародних закупівель лікарських засобів.

 

І тепер «завдяки» їй на кінець серпня 2017-го ми отримали тільки 52% ліків 2016 року, тоді як за них стовідсотково було сплачено ще 9–10 місяців тому! До того ж уже поставлено й далі постачається чимало препаратів із терміном придатності, що вдвічі-втричі менший від обумовленого контрактами.

 

Нещодавно Рахункова палата зробила свої висновки стосовно держзакупівель.

 

– Так, і я брав участь у засіданні. До речі, Рахункова палата не виявила порушень з боку міжнародних організацій. Знаєте чому? А тому що МОЗ три роки поспіль, зокрема й двічі за часів в. о. міністра Уляни Супрун, укладає такі договори, у яких інтереси Української держави жодним чином не захищені, інформація закрита від депутатів, медичного ринку та громадськості, закупівлі практично виведені з-під дії українських законів, зокрема законів «Про державні закупівлі» та «Про ціноутворення». І це чомусь подається як велика перемога над корупцією.

 

Економія, про яку так голосно кричать «реформатори», фейкова

 

Економія, про яку так голосно кричать реформатори, фейкова, оскільки за багатьма позиціями досягнута за рахунок зменшення кількості закуплених ліків та за рахунок маніпуляцій із валютним курсом. Причому за низкою позицій ціни на ліки не знизилися, а зросли на десятки відсотків, навіть на вітчизняні. Така схема закупівель – приховане, але цілком реальне вбивство певного відсотка пацієнтів через несвоєчасне та недостатнє отримання ними ліків. Сподіваємося, що скоро буде оприлюднено остаточні висновки Рахункової палати щодо міжнародних закупівель і, як обіцяли її очільники, відповідні матеріали стосовно дій МОЗ буде передано до правоохоронних органів.

 

І насамкінець: як ви гадаєте, чия правда переможе?

 

– Правда завжди одна. І я дуже сподіваюся, що МОЗ нарешті почує медичне товариство – те, яке щодня бере до рук скальпель і робить найскладніші операції, яке зупиняє рак і приймає немовлят. Сподіваюся, що почує і пацієнтів, які не можуть собі дозволити купувати ліки за цими страшними цінами, тому й бояться йти до лікаря.

 

Сподіваюся, що МОЗ нарешті почує медичне товариство – те, яке щодня бере до рук скальпель і робить найскладніші операції

 

Ми можемо здійснити революцію в українській медицині. Але вона має бути не для політиків чи чиновників, а для людей, для українських громадян. І від того, який шлях оберемо, залежать майбутнє і здоров’я цілих поколінь.

19 жовтня 2017

Медичні та пацієнтські організації вимагатимуть від Порошенка не підписувати закон про медичну реформу

  • 16:25

Сьогодні більшість депутатів Верховної Ради своїм голосуванням за антилюдський законопроект №6327 вбили залишки української медицини.

Про це повідомив народний депутат з фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль.

«Вчора всі сторони – і пацієнтські організації, і медичні, виступили категорично проти прийняття цього нищівного законопроекту, який називають реформою. Але людей продовжують не чути не тільки МОЗ і Уряд, а й 240 народних обранців!»

За словами нардепа, на Національному форумі охорони здоровя його учасники прийняли резолюцію і скоординували дії. Тепер, після прийняття законопроекту, вони вимагатимуть від Президента не підписувати законопроект №6327 і готові вийти на мітинги і навіть подати до Конституційного суду, якщо їх не почують:

«Законопроект антиконституційний, він вводить платну медицину, скорочує лікарів, закриває лікарні. І народні обранці це підтримують! Люди мають знати імена тих, хто винуватий у загибелі української медицини!» - обурився представник «Батьківщини».

«Антилюдська політика влади у самому розквіті! Обовязок депутатів – вивчати закони до їхнього прийняття і захищати народ, а не олігархів. У мене складається таке враження, що вони або просто не розуміють що приймають, або у них – бездонні кишені. Тому ми маємо зараз обєднатися і не допустити введення в дію цього законопроекту – разом з українським народом, медичною і пацієнтською спільнотою!»

За матеріалами ba.org.ua.

18 жовтня 2017

Валерій Дубіль: Сотні медиків і пацієнтських організацій сьогодні виказали невдоволення урядовою «медреформою»

  • 18:47

На Національний форум охорони здоровя зїхалися медики і представники пацієнтських організацій з усієї України. Проте депутати парламентського комітету з питань охорони здоровя, в.о. Міністра охорони здоровя Уляна Супрун і багато інших запрошених на захід так і не прийшли, хоча й перебували у Києві.

Про це сьогодні після Національного форуму охорони здоровя, який відбувся у Жовтневому палаці, заявив народний депутат України з фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль.

Нардеп наголосив, що це ще раз показує ставлення влади до проблем, які існують у галузі охорони здоров’я і яких може стати ще більше, якщо законопроект №6327 все ж приймуть.

«Законопроект №6327 – це не медична реформа. І те, що він створювався без врахування думки і представників медичної, і пацієнтської спільноти принесло свій результат. Сьогодні на форумі близько 1000 людей виказали своє невдоволення і так званою медичною реформою, і діяльністю МОЗу, і в.о. Міністра охорони здоровя Уляни Супрун», - сказав Валерій Дубіль.

Як розповів «батьківщинівець», медичний форум збирався з однією метою – узгодити вже розроблений план дій з реформування вітчизняної системи охорони здоров’я.

«З медицини валада намагається зробити поле для політичних битв. Але це саме та галузь, у якій за кожним боєм стоять життя мільйонів! Тому ми вирішили винести медицину за поле політики.

Майже рік разом із спеціалістами, медичиними і пацієнтськими організаціями, депутатами з різних фракцій ми працювали над створенням єдиної концепції побудови нової національної системи охорони здоров’я, і сьогодні її узгодили. Бо тільки відкрито і публічно можна реформувати цю галузь без поганих наслідків для мільйонів людей», - переконаний нардеп.

Окрім того, Валерій Дубіль розповів, що вся медична спільнота підтримала альтернативні законопроекти №7065 і №2409а, які розробляла фракція «Батьківщини» спільно із головою комітету з питань охорони здоров’я Ольгою Богомолець, іншими депутатами і залучила при розробці тисячі фахівців галузі:

«Говорив у Раді, і ще раз наголошую – необхідно негайно розглянути законопроект №7065. Це – єдина альтернатива ганебній політиці МОЗу, і цей законопроект – це дійсна реформа, яка зможе залучити нові фінансові джерела у галузь і реформує медицину безболісно», - переконаний нардеп.

За матеріалами ba.org.ua.

17 жовтня 2017

Валерій Дубіль: МОЗ сам не знає, що і як реформує

  • 18:10

Міністерство охорони здоровя не може чітко відповісти на питання, що стосуються розрахунків у проведенні медреформи.

Про це сьогодні після презентації представниками МОЗу законопроекту № 6327 журналістам заявив народний депутат з фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль.

За його словами, МОЗ не може відповісти що буде з лікарями і лікарнями після проведення реформи.

«Ніхто не відповів, скільки часу потрібно для перепрофілювання малонавантажених лікарень і де на це брати гроші. Але на так звану «оплату за послугу» всі медзаклади мають перейти до 1 січня 2020 року. Де брати гроші громадам, у яких просто не вистачає населення, щоб лікарня змогла себе хоча б окупити?», - обурився нардеп.

Окрім того, за словами Валерія Дубіля, МОЗ вже провалив пілотний проект по зміні фінансування 4 інститутів НАМНУ.

«На прикладі 4 інститутів, МОЗ хотів показати, що зможе перевести українські лікарні з прямої системи фінансування на систему оплати за послугу. Але дату старту відстрочують – спочатку планували запустити її 1 червня, потім перенесли на 10 вересня, згодом перестали вказувати точну дату. МОЗ не зміг впоратися з переведенням на оплату за надання послуг 4 інститутів, як він це зробить з всіма районними та обласними лікарнями протягом 2018-2019 років? Адже саме це і передбачає поданий до ВР на друге читання законопроект №6327».

За матеріалами ba.org.ua.

14 жовтня 2017

Валерій Дубіль вітає зі святом Покрови Божої Матері

  • 09:26

Свято Покрови нагадує кожному про молитовне заступництво Божої Матері за людський рід. Пресвята Богородиця завжди була взірцем смиренної і великодушної матері, що повсякчас молиться за своїх дітей і завжди приймає Божу волю. До Богородиці зверталися у важкі хвилини матері, бабусі й усі, хто відчував найсильніший розпач – Церква вчить, що Діва Марія заступається і за грішника.

Наші козаки вважали Пресвяту Богородицю своєю покровителькою. У новому січовому таборі найперше будували Покровську церкву, а для воєнних походів використовували її похідний варіант з іконою Пресвятої Покрови.

Молюся Богородиці за наших відважних захисників. Хай Мати Божа оберігає ваші життя, а незгасне світло віри єднає серця. Козацького здоров´я всім, щастя, незламної віри в Україну та її народ, багатства у вірі, мудрості та любові!

Народний депутат України з фракції "Батьківщина" Валерій Дубіль.

Архів онлайн новин
<< < жовт. 2017 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
TOP новини
П'ятниця, 20 жовтня 2017
Теза про те, що систему охорони здоров’я України необхідно змінювати, у більшої частини населення сумнівів не викликає. Проте відкритим залишається…
Інтерв’ю