Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Усі новини дня

28 липня 2017

Дітки, які перебувають на лікуванні у Чернігівській обласній психоневрологічній лікарні, гратимуться на новому дитячому майданчику

  • 11:35

Найменші пацієнти Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні тепер зможуть у години прогулянки погратися на новому дитячому майданчику. Вчора його встановила команда місцевої «Батьківщини» за ініціативи народного депутата Валерія Дубіля.

Загалом у рамках програми «Дитячий майданчик у кожен двір» встановлено понад 800 дитячих майданчиків.

За матеріалами ba.org.ua.

 

27 липня 2017

Валерій Дубіль: Голосування 13 липня за ключовий законопроект медреформи могло стати апофеозом беззаконня

  • 11:56

За матеріалами блогу Валерія Дубіля на lb.ua.

У Законі про регламент Верховної Ради України написано: «Законопроект, підготовлений до другого читання надається народним депутатам не пізніш як за десять днів до дня розгляду цього законопроекту на пленарному засіданні Верховної Ради» (стаття 117). За 10 днів!!! А роздруківка законопроекту 6327 з правками до другого читання була роздана депутатам лише 13 липня ввечері після 19:00

Пристрасті останнього пленарного тижня липня вже позаду. Тому хотілось би зараз окреслити суто фактичну та юридичну сторону розгляду ключового законопроекту медреформи, оскільки ажіотаж, який створили «реформатори» довкола непідписання законопроекту головою профільного комітету Ольгою Богомолець, її госпіталізації та інших речей добряче дезорієнтував суспільство.

IMG 20170703 142742

11 липня парламентський комітет з питань охорони здоров’я у повній відповідності до вимог регламенту розглянув за 2 години 50 поправок із 886, поданих до прийнятого у першому читанні  Проекті Закону № 6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів». До речі, така велика кількість поправок була обумовлена ні чим іншим, як низькою якістю законопроекту та небажанням МОЗу конструктивно обговорювати його як з народними обранцями, так і з професійною медичною спільнотою. Такий темп абсолютно не влаштовував «реформаторів», тому з боку МОЗ почали лунати на адресу народних обранців звинувачення у саботажі. І 12 липня, ледь-ледь назбиравши кворум, комітет за 2 години проголосував за всі правки, а їх лишалося більше 800, так би мовити «пакетом», хоча регламент такого не передбачає.

Також комітет прийняв позитивний висновок щодо нового тексту законопроекту. Його мала підписати голова комітету Ольга Богомолець. Але регламент не каже, що це мало бути зроблено негайно. І можна зрозуміти роздуми та коливання пані Богомолець - підписувати чи ні позитивний висновок стосовно законопроекту, під час роботи над яким були серйозні порушення Закону про регламент: робоча група не мала права переписувати закон, і голосування за поправки відбувалося не за процедурою - без розгляду кожної окремо.

20447025 451532571894750 6451525 o

 

МОЗ та його група підтримки поставили собі за мету будь-що винести 13 липня закон на голосування, не зважаючи на те, що таке голосування стало б  ще більшим порушенням Закону про регламент, який вимагає 10 днів на ознайомлення з новим текстом. 12 липня Ольга Богомолець опинилася у лікарні, а  її перша заступниця - народний депутат від Радикальної партії Оксана  Корчинська - таких сумнівів та вагань не відчувала, тому перебрала на себе відповідальність голови комітету та підписала його висновки.

13 липня законопроект був внесений до порядку денного, і Верховна Рада навіть продовжила свою роботу до 20:00. Роздруківка законопроекту з внесеними поправками була роздана після 19-ї години. Розгляд попереднього питання Рада закінчила о 19:50, а ще раз продовжувати свою роботу депутати вже не захотіли. Отже, розгляд законопроекту відклали до осені. Таким чином, Верховна Рада уникнула ганьби через можливе чергове порушення регламенту, бо законопроект до другого читання має надаватися не менше ніж за 10 днів до голосування, а не за 30-40 хвилин. Саме до цього Верховну Раду просто відчайдушно підштовхували «реформатори» з МОЗу, «активісти» та народні депутати - прихильники цієї моделі медреформи. Дуже прикро, коли люди, які позиціонують себе як антикорупціонери та реформатори, заради своєї законодавчої ініціативи свідомо готові проігнорувати  інші закони України, бо вони чомусь вирішили, що ось-ось закриється «вікно можливостей» для запровадження «медреформи».

IMG 8945

Перенесення розгляду «медреформи» на осінь поки що врятувало країну від остаточної дезорганізації сфери охорони здоров’я. Чому я так категорично це стверджую? Не буду виказувати свої власні аргументи, які можуть видатися комусь суб’єктивними та однобічними. Лише наведу лише деякі зауваження Головного юридичного управління Верховної Ради до проекту Закону України «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» (реєстр. № 6327).  Повний текст доступний усім на сайті Верховної Ради, і я закликаю всіх небайдужих до долі медицини у нашій країні  - депутатів, активістів, експертів,  журналістів, блогерів, з ним ознайомитись. Нижче – лише деякі цитати з нього. 

«У Головному юридичному управлінні у межах мінімально відведеного часу (проект одержано о 19:00 13 липня 2017 року) розглянуто зазначений законопроект, відтак надаються зауваження лише щодо окремих його принципових положень».

«9. Погоджуючись з необхідністю вдосконалення правового регулювання для забезпечення реформування сфери охорони здоров’я, слід звернути увагу, що, на нашу думку,  прийняття цього проекту в поданій до другого читання редакції, призведе до правових колізій та неповноти правового регулювання відносин у цій сфері, оскільки запропонована редакція допускає неоднозначне розуміння окремих положень та не містить достатніх і завершених правових механізмів реалізації задекларованих положень, як того вимагає принцип правової держави, на необхідність дотримання якого неодноразово зверталася увага у рішеннях Конституційного Суду України».

«Наведена редакція законопроекту не тільки не ґрунтується на приписах бюджетного законодавства, але й допускає неоднозначне розуміння самого поняття «програма медичних гарантій». Таким чином, виходячи із запропонованої проектом редакції окремих статей, допускається можливість двозначного тлумачення їх положень. Проте норми закону мають бути чітко сформульованими і передбачуваними, щоб виключити будь-які корупційні ризики при його застосуванні».

10. Законопроект в частині застосування поняття «державні фінансові гарантії» суперечить бюджетному законодавству.

Частина п'ята статті 4 проектусуперечить частині другій статті 95 Конституції України,

 частина п'ята статті 4 проекту… не відповідає статті 40 Бюджетного кодексу України

Також частина п'ята статті 4 проекту щодо визнання видатків на програму медичних гарантій захищеними статтями видатків бюджету не відповідає статті 55 Бюджетного кодексу України, якою визначено вичерпний перелік захищених статей видатків.

12. Відповідно до положень проекту (стаття 1), передбачається створити інформаційно-телекомунікаційну систему – «електронну систему охорони здоров’я», що забезпечуватиме автоматизацію ведення обліку медичних послуг та управління медичною інформацією. Проектом не визначається  власник (розпорядник) та адміністратор системи, обсяг їх повноважень, функцій, межі доступу до інформації, відповідальність за розголошення інформації тощо. З відповідних положень проекту незрозумілий обсяг та перелік інформації, що буде акумулюватися в цій інформаційно-телекомунікаційній системі.

«Крім того зазначаємо, що залишились актуальними концептуальні зауваження до цього законопроекту, надані Головним науково-експертним управлінням, зокрема щодо ВІДСУТНОСТІ У ЗАКОНОПРОЕКТІ САМОСТІЙНОГО ПРЕДМЕТУ ЗАКОНОДАВЧОГО РЕГУЛЮВАННЯ (виділено автором)та доцільності врегулювання окремих порушених у ньому питань шляхом внесення відповідних змін до Бюджетного кодексу України, Основ законодавства України про охорону здоров’я та інших чинних законодавчих актів.

«Значна кількість статей проекту містять оціночні поняття чи поняття (правові конструкції), які потребують додаткового уточнення».

«термінологія, пов’язана з тарифами на медичні послуги та лікарські засоби, не відповідає термінології та поняттям, що використовуються у спеціальному законодавстві в сфері ціноутворення».

«Як основний для «програми медичних гарантій», потребує законодавчого визначення термін «обсяг медичних послуг».

«Закон згідно з пунктом 1 цього розділу набирає чинності і вводиться в дію в повному обсязі з 1 січня 2018 року «поетапно». Тим самим протягом 2018 – 2019 років фактично буде скасовано пряму дію норм закону, оскільки він буде діяти лише в тій частині, в якій це визначить Кабінет Міністрів України. Однак, такий підхід не відповідає статті 19 Конституції України та не враховує вимогу статті 6 Конституції України (принцип розподілу влад), оскільки сам закон має визначити, в якій частині і протягом якого строку дія закону буде обмежена, а не делегувати це повноваження Кабінету Міністрів України.

До того ж, у перехідних положеннях цього закону мають бути визначені етапи впровадження закону, а також заходи, терміни їх виконання та належні виконавці, які мають забезпечити протягом визначеного часу це поетапне впровадження закону та, зрештою,  дію закону в повному обсязі».

«Відтак, проект закону не враховує низки конституційних приписів, а також практики Європейського Суду з прав людини щодо якості законів».

Як то кажуть, коментарі зайві. Весь цей законотворчий безлад було закладено з самого початку, коли вперше в історії Верховної Ради законопроект до першого читання опрацьовував не профільний, а інший комітет. І плутанина в законопроекті тільки примножувалася з кожним наступним порушенням  регламенту при його розгляді. Тому що Закон про регламент - це не бюрократична перешкода на шляху до «світлого майбутнього», а його дотримання – не «саботаж реформ», а технологічна карта і гарантія отримання якісних працюючих законів.   

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

25 липня 2017

Перша Чернігівська міська лікарня отримала нове медичне обладнання

  • 17:34

У рамках програми «Здоров’я нації», Чернігівська міська лікарня №1 отримала нове медичне обладнання – електрокардіограф для пацієнтів пульмонологічного відділення і холодильник для зберігання медикаментів (гастроентерологічне відділення).

«Потреб у лікарень дуже багато. Наша програма « Здоров'я нації» діє з 2007 року, і з кожним роком шириться. На жаль, за цей час жодних змін у медичній галузі не відбулось, обладнання не оновлюється так, як потрібно, медиків скорочують. А цим має займатися держава, а не меценати! «Батьківщина» і благодійний фонд «Європа» продовжать допомагати медзакладам стільки, скільки у цьому буде потреба. Українці заслуговують на якісне лікування!» – наголосив Валерій Дубіль.

Обладнання та техніку медикам передав виконуючий обов’язки голови Чернігівської «Батьківщини» Дмитро Іванов. Під час зустрічі лікарі розповіли про свої побоювання щодо проведення медичної реформи, у результаті якої можуть відбутися масові скорочення. Дмитро Іванов запевнив, що «Батьківщина» захищатиме права і лікарів, і пацієнтів на всіх рівнях:

 

« На мій погляд, медична галузь має фінансуватися з державного бюджету не за залишковим принципом, а за принципом необхідності - для забезпечення медичних закладів достатньою кількістю обладнання, ліків тощо. Для того, щоб медичні працівники врешті почали отримувати гідну зарплатню.

 

Окрім цього,  можна і необхідно залучати до галузі позабюджетне фінансування. Мають ефективно працювати програми з охорони здоров'я на рівні області та міста. Натомість, поки що ми бачимо неефективний перерозподіл грошових потоків між чиновниками, який чомусь називається «медичною реформою». Все ж, сподіваюся, що в недалекому майбутньому ситуація в країні докорінно зміниться на краще», - сказав Дмитро Іванов.

 Нагадаємо, програму «Здоров’я нації» започаткував у 2007 році народний депутат з фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль. З того часу всі медичні заклади області отримують необхідне медичне обладнання і медикаменти.

За матеріалами ba.org.ua.

20 липня 2017

«Батьківщина» - лідер політичних рейтингів

  • 15:18

«Батьківщина» - перша у політичних рейтингах.

Про це на своїй сторінці у фейсбуку повідомив народний депутат Валерій Дубіль, коментуючи офіційні дані останнього соціологічного опитування групи «Рейтинг».

«… тепер зрозуміло, чому наші обласні осередки обшукують, підпалюють, а Юлію Тимошенко тільки зрідка пускають на телебачення. Комусь не вигідно, щоб українці знали правду?

А правда така: «Батьківщина» має чітку позицію із захисту інтересів простих людей, із викриття дій влади. І народ нас підтримує!» , - вважає Валерій Дубіль.

 

14 липня 2017

"Влада власними руками затягує медичну реформу", - Валерій Дубіль

  • 12:21

Неголосування за продовження засідання Верховної Ради і нерозгляд законопроекту про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів – це штучне затягування медреформи, яку проводить влада.

Про це заявив журналістам народний депутат від фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль у кулуарах парламенту.

За його словами, влада недоопрацювала законопроект №6327, і тому шансів ухвалити його в четвер просто не було.

«Ми декілька тижнів стукали у двері, пропонували внести правки, напрацьовані з тисячами медиків,  пацієнтів, юристів, щоб зробити відповідний документ якісним, щоб гарантувати кожному українцю безкоштовну медицину. Та їх на робочій групі і на комітеті розглядали не так, як того вимагає Регламент, – не кожну окремо, а пакетом. І тому документ як був сирим, так сирим і залишається», – пояснив народний депутат від «Батьківщини».

Валерій Дубіль розповів, що законопроект змінився до непізнаваності та не захищає людей від співоплати.

«Головна мета цього документу – створення монополіста, ЦОВВу, який зосереджує в своїх руках 80 млрд грн. На цьому наполягає МОЗ. За нашими підрахунками, навіть цих грошей не вистачить, щоб забезпечити українців безкоштовною медициною. А інших шляхів фінансування у ньому не передбачено. Наші правки, які б це вирішили, просто відхилили. А отже, як платили за похід до лікаря, так і платитимуть. Питання лише, за якими тарифами, якщо вони навіть не розроблені», – обурився політик.

Він закликав депутатів одуматися і згадати, що від проведення реформи залежить життя мільйонів українців.

«Розгляд законопроекту переносять на осінь. Кожного дня від затягування медреформи помирають люди. Вся відповідальність за це лежить на владі! «Батьківщина» готова працювати навіть вночі. Ми вимагаємо розгляду законопроекту, усіх 886 правок за повною процедурою», – заявив Дубіль.

За матеріалами ba.org.ua.

Архів онлайн новин
<< < лип. 2017 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
TOP новини
Четвер, 17 січня 2019
За матеріалами блогу Валерія Дубіля на kievvlast.com.ua 54 481 людина у минулому році захворіла на кір, бо кілька років тому Міністерство охорони…
Інтерв’ю