Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Усі новини дня

29 вересня 2018

Валерій Дубіль: Уляна Супрун, від Вашої готовності комунікувати залежать сотні, тисячі і навіть мільйони життів!

  • 16:40

Вражений ставленням т.в.о. Міністра Уляни Супрун до простих українців.

Вражений тим, що Ви, пані Уляно, все переводите у політичну площину. Ще у лютому я зареєстрував законопроект, бо Ви підписали недофінансований бюджет, у якому на важкохворих не вистачило грошей. А тепер Ви перекидаєте відповідальність на всіх, тільки не на Міністерство, яке відповідає за життя КОЖНОГО українця!

На робочій групі у бюджетному комітеті чиновники Вашого Міністерства – Ольга Стефанишина (Olga Stefanyshyna) і Pavlo Kovtonyuk – назвали кількість людей, яких ви поставили у чергу – 91. Тоді як минулої неділі черга скоротилась на одного пацієнта, Ви про це не знаєте? Помер 45-літній Володимир Скрипов. Його дружина у вас під МОЗом жила з 20 серпня!! Ви про це дійсно не знали?

Та найбільше я був вражений позицією делегованих Вами на засідання робочої групи чиновників. Не хотів про це писати, та обуренню після Ваших слів немає меж. Ці люди, яких українці найняли на роботу за власні кошти, погрожували, що покинуть робочу групу, якщо їм щось не сподобається. Люди, які годуються з податків українців!

Шановна пані Уляна Супрун! Ще раз офіційно звертаюся до Вас. Досить ігнорувати проблему і відписуватись тільки у фейсбуку. Ми, народні депутати, вимагаємо Вашої присутності на робочій групі вже цього вівторка о 14:00, щоб почути від Вас особисто Ваші пропозиції. Свої ми надали на минулій робочій групі.

Дуже сподіваюсь знайти спільну мову – від Вашої позиції зараз і Вашої готовності комунікувати залежать сотні, тисячі і навіть мільйони життів!!!

За матеріалами uainfo.org.

28 вересня 2018

Родичі важкохворих заблокували МОЗ

  • 20:12

39 добу під стінами Міністерства охорони здоров'я живуть родичі важкохворих, яким не можуть допомогти в Україні. Такими пацієнтами має опікуватися держава – на операції закордоном щороку з держбюджету виділяється фінансування. Проте у цьому році гроші закінчилися ще в травні, і до цього часу у Міністерстві так і не знайшли достатньої суми, щоб перекинути на відповідну бюджетну програму. Минулої неділі, не дочекавшись виділення грошей, помер 45-річний Володимир Скрипов. Ця смерть на руках чиновників МОЗу!

Нам набридло чекати – сьогодні ми зайшли до МОЗу з єдиним питанням – коли важкохворі пацієнти зможуть отримати необхідне їм лікування. Жоден з чиновників не вийшов!

Про це сьогодні під стінами Міністерства охорони здоров'я заявив голова громадської організації «За трансплантацію» Юрій Андреєв.

Люди, обурені такою бездіяльністю, ще наприкінці серпня встановили намети під Міністерством. Адже гроші у держави є – про це свідчить відповідь Мінфіна на звернення народного депутата з фракції «Батьківщина» Валерія Дубіля: за прогнозами, понад 900 млн грн, спрямованих на «реформу» первинки у цьому році залишаться невикористаними – бо медзаклади не встигли піписати договори з Нацслужбою здоров'я.

«МОЗ не хоче перерозподіляти ці гроші, бо більше опікується своєю піар-віддачею від проведення реформи, аніж реальним порятунком життів своїх громадян. Як електорат, ці понад сотня життів не варті їхньої уваги. Та навіть з невикористаних МОЗом коштів за 8 місяців цього року можна сказати – у Міністерстві не вміють управляти галуззю. Тоді, як медицина недофінансована в принципі, вони не можуть освоїти кошти за рядом програм. А це – чиєсь здоров'я, чиєсь життя», - розповів Валерій Дубіль, керівник робочої групи бюджетного комітету, яка має вишукати невикористані МОЗом кошти для пїхнього перерозподілу на програму «Лікування громадян України за кордоном».

Під час засідання групи 27 вересня, МОЗ не надав своїх пропозицій про збільшення фінансування вищевідзначеної програми. Єдине, що запропонували його керівники – використати 49,8 млн грн, які вже лежать на рахунках іноземних клінік з 2015, 2016, 2017 років, на нових пацієнтів. Проте, за словами депутатів, цього зробити неможливо - це порушить Бюджетний кодекс. МОЗ мав би ці гроші повертати у бюджет ще у минулих роках. Проте депутати доручили МОЗу спільно з Мінфіном знайти шляхи, як це можна зробити – у тому числі прийнявши відповідний законопроект.

Друге, про що говорили представники МОЗу – використати на потреби важкохворих пацієнтів 36 млн з програми трансплантації в Україні. Проте цих грошей недостатньо – нині потрібно понад 300 млн грн.

Згадували депутати і законопроектт №8035, який Валерій Дубіль подав ще у лютому цього року. Він дозволив би збільшити фінансування програми «Лікування громадян України за кордоном» на необхідну суму. Проте він не проголосований і досі.

Валерій Дубіль передав представникам МОЗу свої пропозиції – з яких коштів Міністерства можна виділити необхідну суму. Чиновники пообіцяли проаналізувати, проте коли саме буде відповідь – не уточнили.

Тим часом Валерій Дубіль запевнив журналістів – вже на наступний бюджетний комітет і сесійний тиждень він добиватиметься голосування за його законпроект, поданий ще в лютому №8035, про збільшення фінансування програми, адже розраховувати на Міністерство охорони здоров'я важкохворі, на жаль, не можуть.

Активісти ж переконують: доки програму не профінансують, намети з-під МОЗу не зникнуть.

За матеріалами сайту "Українські новини".

Доки чиновники МОЗа не можуть розібратися з проблемою, помирають люди, - Валерій Дубіль

  • 16:11

За матеріалами фейсбуку Валерія Дубіля.

Цієї неділі помер ще один чоловік із «черги смерті», який так і не дочекався коштів на термінову операцію. Його дружина жила у наметі під Міністерством, щоб добитися виділення фінансування, якого у родини просто немає, а в Україні таким пацієнтам допомогти нікому – бо МОЗ не розробив й досі програми трансплантації в країні.

Доки чиновники МОЗу не можуть розібратися з проблемою, час іде, помирають люди. І що вони роблять тимчасом?

На сьогоднішню робочу групу при Комітеті з питань бюджету щодо визначення джерел фінансового забезпечення здійснення заходів з лікування громадян України за кордоном у 2018 році, чиновники МОЗу прийшли непідготовленими. Хоча ми зверталися до Уляни Супрун із проханням представити конкретні пропозиції щодо джерел фінансування на цей рік.

Міністерство пропонує тільки перерозподілити 49,8 млн грн, які вже лежать на рахунках іноземних клінік з 2015, 2016, 2017 років, на нових пацієнтів. На сьогодні їх неможливо викоритовувати напряму, бо це порушить Бюджетний кодекс. Скоріше за все, через те, що МОЗ не використав їх до сьогодоні, їх треба буде повернути до бюджету. А це – довга процедура. Тому єдиний спосіб швидко вирішити ситуацію – перерозподілити залишки невикористаних МОЗом коштів. Та чиновники МОЗа вишукали тільки 36 млн на це – з залишку пілотного проекту з трансплантації в Україні. І все. Представники Міністерства – Ковтонюк і Стефанишина – говорять, решту грошей треба шукати поза Міністерством.

Передав їм пропозиції перерозподілу невикористаних за підсумками 8 місяців коштів з бюджетних програм МОЗу на суму понад 240 млн грн. До речі, навіть представник Мінфіну говорить – гроші можна взяти з невитребуваних залишків з МОЗівського «реформаторського» експерименту на первинці. Резерви там є – на сьогодні понад 900 млн! Те саме стосується і апарату Нацслужби здоров’я, яка ще не сформована. За 3 місяці своєї роботи вони використали тільки 7,6 млн грн з 194! Але МОЗ говорить, залишки будуть невеликі. Мабуть тому що важливіше піар-успіх «реформи», аніж допомога людям!

МОЗ пообіцяв проаналізувати нову інформацію – вже втретє. Про строки відповіді заступники Міністра так і не уточнили – просив надати її до наступного засідання бюджетного комітету. Написав звернення вже напряму до Мінфіну, щоб вони запропонували свій варіант – де можна взяти кошти на програму. І, оскільки представники МОЗу по-людськи не розуміють ситуацію, буду добиватися розгляду мого законопроекту #8035 про збільшення фінансування програми лікування громадян України за кордоном на бюджетному комітеті і у залі парламенту.

13 вересня 2018

06 вересня 2018

"Черга на лікування перетворилася на «чергу смерті» через діяльність МОЗу", - Валерій Дубіль

  • 13:20

За матеріалами блогу Валерія Дубіля на kievvlast.com.ua.

8 лютого 2017 року, не дочекавшись рішення комісії МОЗу України з питань направлення на лікування за кордон, помер 39-річний волинянин, колишній водій швидкої допомоги.

Він чекав трансплантації серця. У нього залишилося двоє синів. Він мав законодавчо підтверджене право на трансплантацію за кордоном і на державне фінансування – в Україні таким пацієнтам не можуть допомогти! Документи на Комісію в МОЗ були подані ще в грудні 2017-го. Клініка в Білорусії підтвердила, що береться за його лікування і виставила рахунок у 100 000 $. У бюджеті на той час гроші на нього були – залишалось дочекатися рішення комісії МОЗу, яка за незрозумілих обставин так і не змогла зібратися за ці 43 дні.

Молодий 35-річний хлопець помер у листопаді 2016 року, очікуючи півроку на оплату лікування в Індії. Він потребував трансплантацію комплексу серце-легені. МОЗ оплатило її тільки після смерті.

Хлопець, 24 роки. У Львові його знали як активіста «Феміністичної майстерні» та екологічно свідомого громадянина. Як громадський діяч, хлопець намагався протидіяти різним формам дискримінації та насильства. Незважаючи на хворобу, у червні Дмитро мав завершити першу ступінь навчання на терапевта. Він хотів стати психотерапевтом і допомагати іншим людям, які потрапили в таку ж складну ситуацію.

З приходом до МОЗу команди Супрун, не дочекавшись операції, померло 38 людей. Найперші причини цих смертей – непрозора черга, зволікання із включенням до неї, коли мають ставити за 20 днів, а роблять це від 3 до 6 місяців, підпис т.в.о. Міністра Уляни Супрун під дефіцитним бюджетом програми «Лікування громадян України за кордоном». Буває й так, що, навіть отримавши гроші через 3, 5, 7 місяців після подання заяви, людина не доїжджає до лікарні, бо її практично вбила хімія, яка продовжувала їй життя до операції. Тут кожен день йде на рахунок! І при цьому, у кінці минулого року МОЗ повертає 20 млн начебто невикористаних коштів за програмою до бюджету. І за це його керівництво отримує премії, хоча у черзі ще стоять люди.

У минулому році з бюджету виділили 628 млн на 208 важкохворих пацієнтів. У цьому році цифру вирішили скоротити до 389 млн, при тому, що пацієнтів на початок року було навіть більше – 226. І Супрун замість того, щоб почати відстоювати інтереси своїх підопічних, просто поставила свій підпис під цим смертним вироком українців! У травні місяці кошти закінчилися – встигли пролікувати тільки 141 пацієнта. І людей перестали ставити у чергу, щоб показати – проблеми немає. Тільки нещодавно, завдяки діям активістів і, зокрема, голови ГО Національний рух «За трансплантацію» Юрію Андреєву, зараз вже 64 людей включені до черги, і ще близько сотні чекають на постановку у список.

Знаючи, що гроші закінчаться, ще у лютому я подав законопроект №8035 про збільшення фінансування мінімум на 302 мільйони. Але за весь цей час, до сьогодні, законопроект так і не змогли прийняти у Верховній Раді. Від безвиході родичі і близькі вийшли під МОЗ, і вже більше двох тижнів живуть під ним у наметах.

Позавчора вони прийшли під Верховну Раду. І коли ми з Олександрою Кужель вийшли до них, щоб подякувати за їхні старання і підтримати, поліція ледь не знесла одну із конструкцій мітингарів. Людей, які з останніх сил борються за своє життя і життя своїх рідних! У той же день, щоб не гаяти часу на очікування, коли нарешті законопроект пройде все бюрократичні процедури, я звернувся до прем’єр-міністра, щоб він доручив МОЗу терміново використати залишок невикористаних коштів, які знаходяться на рахунках іноземних клінік від попередніх операцій, на пацієнтів, які цього зараз потребують.

Вчора разом із Юрієм Андреєвим, після виступу на брифінгу у Верховній Раді, де нашу боротьбу підтримали депутати з інших фракцій, ми винесли це питання на розгляд бюджетного комітету. І бюджетний комітет рекомендував Кабміну доручити МОЗ спільно з Мінфіном ретельно проаналізувати стан виконання бюджетних програм МОЗа та ініціювати відповідний перерозподіл видатків з метою їхнього збільшення за бюджетною програмою «Лікування громадян України за кордоном» , а про результати повідомити впродовж тижня.

І у нас ще залишається останній варіант – добиватися голосування у Раді мого лютневого законопроекту. Маю надію, після піврічної затримки його проголосують невідкладно, бо це той законопроект, який не може чекати і дня!

За понад два тижні, які триває акція під МОЗом, Супрун жодного разу не вийшла до родичів важкохворих. А найцинічніше у всій цій історії те, що після підписання т.в.о. Міністра недофінансованого на цю програму бюджету, вона звинувачує народних депутатів, комітет з питань охорони здоров’я у брехні, і всю відповідальність намагається перекласти на них! До речі, цей комітет днями подав заяву про злочин керівництва МОЗу, і одна із причин – невиконання цієї програми.

Міністерство почало чути проблеми важкохворих тільки після того, як їхні рідні розгорнули таку масштабну акцію, коли самі почали стукати в усі двері. У демократичній державі такого не має бути! І я зараз звертаюся відкрито до т.в.о. Міністра охорони здоров’я – шановна пані Уляно Супрун! Проаналізуйте, на що Ви витрачаєте свій робочий час, на що його витрачають Ваші заступники! Ранкова руханка – це добре, і розповіді про протяги у маршрутках – також! Але чи це дійсно важливіше за життя важкохворих українців? Чому прості люди можуть добитися фінансування, знаходять на це час, а людина, яка фактично відповідає за всю галузь охорони здоров’я – ні? Я вимагаю перестати вводити українців в оману і розібратися у цьому питанні якнайшвидше!

Люди заслуговують шанс на життя!

Архів онлайн новин
<< < вер. 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
TOP новини
П'ятниця, 06 березня 2020
За матеріалами блогу Валерія Дубіля на kievvlast.com.ua. Ціни на ліки в Україні постійно зростають і стають все більше недоступними для українців.…
Інтерв’ю