Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Усі новини дня

«Батьківщина» домоглася збільшення фінансування програми порятунку важкохворих українців

  • 17:49

«Батьківщина» домоглася від МОЗу збільшення фінансування за програмою «Лікування громадян України за кордоном» – знайшлося майже 123 млн грн «зайвих» коштів.

Про це сьогодні під час засідання робочої групи парламентського бюджетного комітету щодо визначення джерел фінансового забезпечення для здійснення заходів з лікування громадян України за кордоном у 2018 році заявив народний депутат від фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль.

«Нарешті після півторамісячної боротьби ми добилися від МОЗу збільшення фінансування. Хоча у міністерстві могли це зробити ще кілька місяців тому. Представники МОЗу знайшли «зайвих» майже 123 млн грн. Із них 101 млн перекинуть на програму «Лікування громадян України за кордоном». Натомість решту грошей МОЗ вирішив витратити на свої зарплати і закупівлю обладнання!» – обурився політик.

Проте і цих коштів, вважає Валерій Дубіль, категорично не вистачить, адже пролікуватися зможе тільки кожен третій українець, якому не можуть допомогти в Україні. Необхідна сума – близько 300 млн грн, додав він.

За його словами, на засіданні представники Рахункової палати надали свої пропозиції – взяти МОЗу кошти додатково. У вересні ЮНІСЕФ повернуло до бюджету 91 млн грн, отриманий авансом у 2015 році на придбання вакцин. Окрім того, вважає депутат, МОЗ має повернути 76,7 млн грн і 279,8 млн грн авансу, які міністерство у 2015 та 2016 роках перерахувало міжнародним організаціям, які мали займатися закупівлею ліків, але ці гроші так і не використали.

«Ці суми можуть стати додатковим джерелом фінансування програми з лікування важкохворих. І я особисто контролюватиму цей процес», – запевнив політик

Він також зауважив, що днями отримав відповідь від Мінфіну, який рекомендує взяти частину грошей, скерованих на бюджетну програму 2308020 «Надання первинної медичної допомоги населенню».

«Мінфін вважає, що ці гроші залишаться невикористаними до кінця року. Саме тому частину з них можна скерувати на порятунок важкохворих людей. Для кого МОЗ притримує ці гроші – незрозуміло. Через такі дії чиновників минулої неділі помер 45-річний Володимир Скрипов, не дочекавшись доки на нього звернуть увагу у МОЗі. А його можна було врятувати», – наголосив Валерій Дубіль.

Депутат від «Батьківщини» запевнив, що разом із своєю експертною групою далі аналізуватиме залишки коштів за програмами МОЗу, щоб знайти необхідну суму, і вимагатиме від Гройсмана виділити на потреби важкохворих гроші з резервного фонду Кабміну.

За матеріалами ba.org.ua.

Нардеп розповів, чому важкохворі українці чекають місяцями своєї черги на лікування

  • 10:30

В Україні в так званій «черзі смертників», важкохворих українців, 240 пацієнтів. Їх родичі живуть під МОЗом, бо допомогти їм можуть тільки закордоном - потрібна пересадка кісткового мозку чи органів.

Як пише «Слово і Діло», про це розповів член бюджетного комітету ВР Валерій Дубіль в інтерв’ю ВВ.

За його словами , держава цього року виділила грошей, яких вистачило на лікування тільки 141 пацієнта.

«Гроші закінчилися у травні. Решта - понад 100 людей - залишилися без лікування, яке може їм врятувати життя. Якщо вчасно не зробити операцію - людина може померти. Час йде на дні. Буквально нещодавно помер один із черги - його дружина так само жила під МОЗом, сподіваючись, що гроші таки виділять», -пояснив нардеп.

Член бюджетного комітету розповів, що він кілька тижнів тому звертався до прем’єра Володимира Гройсмана, щоб перерозподілили кошти, які вже лежать на рахунках закордонних клінік, але ними не встигли скористатися попередні пацієнти.

«У своїй відповіді він (Гройсман – ред.)відповідальність перекинув на МОЗ, зараз чекаю відповіді від нього. Це - справа кількох годин! А за бюрократичної тяганини обертається вже декілька тижнів»,- зазначив Дубіль.

Крім того, за словами парламентарія, як тільки запрацює система трансплантації в Україні, черг та людських втрат можна буде уникнути.

Нагадаємо, в Україні 24 червня набув чинності закон №2427-VIII «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині».

Згідно із законом, кожна людина за життя може погодитися на посмертне донорство або відмовитися від нього. За бажання можна зробити позначку про це в паспорті/посвідченні водія. Своє рішення можна змінювати, дійсним буде лише останнє за датою.

Архів онлайн новин
<< < жовт. 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
1 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
TOP новини
П'ятниця, 06 березня 2020
За матеріалами блогу Валерія Дубіля на kievvlast.com.ua. Ціни на ліки в Україні постійно зростають і стають все більше недоступними для українців.…
Інтерв’ю