Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Усі новини дня

Валерій Дубіль: Нам вдалось відшукати гроші на лікування важкохворих українців

  • 23:07

За матеріалами фейсбуку Валерія Дубіля.

Дуже добре, що частину грошей МОЗ вимушений був віднайти під час вже другого засідання спеціально створеної для цього робочої групи при Бюджетному комітеті, яку я очолюю.

І дуже радий, що нам вдалось відшукати ці гроші без конфліктів, як би хто не намагався його розпочати. Ще на засіданні я говорив: ми у робочій групі не вороги, бо маємо одну спільну мету – вишукати такі необхідні кошти.

Шкода, що наполегливість народних депутатів стає елементом маніпуляцій чиновників. Нещодавно я розвінчував міфи «медреформи», які створило МОЗ, а тепер вимушений розвінчувати міфи новоприбулої до Міністерства Ольга Стефанишина.

Пані Олю, я пам’ятаю добре ситуацію минулого року: тоді у МОЗі вас ще не було. Порівнювати 2017 і 2018 не можна, і ось чому…

Я вже писав, що шукатиму гроші поза МОЗом. Ми вже зверталися до Кабміну. Та використання коштів інших міністерств потребує ухвалення змін до бюджету. Це довготривала процедура. На жаль, цьогоріч, на відміну від 2017-го, Кабмін не ініціював процес таких змін ні за результатами півроку, ні за 9 місяців. Як представнику МОЗу, вам має бути відомо, що процедура змін до бюджету триватиме 2-3 місяці. Тобто, ми закінчимо тільки до грудня. А пацієнтам потрібно допомогти вже зараз! Якби МОЗ ініціював її у травні, коли гроші на програму закінчилися, то пацієнти вже б лікувались.

Друге. Рахункова палата не пропонувала забрати кошти на ліки для інших важкохворих. Ці гроші – 279,8 млн грн за 2015-2016 роки, неповернуті у бюджет, і 91 млн грн за 2015 рік, повернутий до бюджету, були спрямовані на закупівлю ліків через міжнародні організації, через бездіяльність МОЗу вже пропали. У вас було півтора року після перерахування авансів міжнародним організаціям на те, щоб зробити їхнє використання ефективним і витребувати від них закупівлю необхідних ліків. Тепер ці 279,8 млн просто повернуться, як і вже повернувся у вересні 91 млн, до загального фонду бюджету і можуть бути використані тільки як джерело доходів при формуванні змін до бюджету.

Третє – адміністративні витрати Нацслужби здоров’я. Скажіть, куди декілька десятків співробітників НСЗУ подінуть 110,9 млн грн за 4 місяці?

Четверте. Мінфін у своєму листі говорить про 900 млн грн на реформу первинки, які, переконує, залишаться невикористаними. Ми з Вами на останній робочій групі домовились це проаналізувати. І якщо Мінфін має рацію, ми побачимо, що вони не використовуються, то звісно будемо вимагати їхнього перерозподілу на користь важкохворих.

П’яте. Ви нам так і не надали детальний аналіз за всіма залишками по програмам МОЗу. Сподіваюсь отримати його на наступній робочій групі.

Пані Олю, ми маємо врятувати всіх пацієнтів. Я так само радий за тих людей, які вже отримають лікування, та ми не маємо забувати про решту. І я запевняю, що ми доведемо справу до кінця і знайдемо необхідну суму, не змушуючи решту пацієнтів від цього страждати. Чекаю на Ваш якнайшвидший аналіз!

Архів онлайн новин
<< < жовт. 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
1 2 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
TOP новини
П'ятниця, 06 березня 2020
За матеріалами блогу Валерія Дубіля на kievvlast.com.ua. Ціни на ліки в Україні постійно зростають і стають все більше недоступними для українців.…
Інтерв’ю