Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Усі новини дня

Збільшення кількості врятованих важкохворих – заслуга активістів, а не МОЗу

  • 17:39

МОЗ заробляє на важкохворих політичні рейтинги і бреше в очі українцям.

Про це сьогодні у кулуарах парламенту заявив народний депутат з фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль.

За його словами, чиновники Міністерства охорони здоров’я маніпулюють інформацією, коли говорить, що «зросло фінансування програми лікування громадян України за кордоном і, відповідно, кількість людей, які змогли взяти у ній участь»:

«Завдяки активістам зросла кількість поінформованих людей про те, що держава зобов’язана їх пролікувати безкоштовно. І зростання фінансування – це наслідок боротьби активістів, а не воля МОЗу. Воно б не зросло, якби люди не почали дізнаватися про програму і нести свої заяви, якби активісти не жили під МОЗом і не змушували виділяти чиновників додаткові суми. Це зовсім невигідно чиновникам, для яких кожен такий пацієнт, – «зайвий», – пояснив він.

Парламентар зауважив – знаючи, що виділених 389 млн грн на 2018 рік не вистачить, відповідальна особа – т.в.о. Міністра Уляна Супрун – підписала бюджет на 2018 рік. Коли гроші у травні за програмою закінчилися, виконувачка обов’язків не зробила нічого, щоб зрушити ситуацію з місця. Тому в активістів не було іншого виходу, як стати у серпні під МОЗом наметовим містечком:

«Постійно спілкувався із мітингарями, і завдяки їм ми під час робочої групи з вишукування залишків невикористаних МОЗом коштів змогли добитися збільшення суми на 101 млн», - говорить нардеп.

Окрім того, вдалося відшукати 70 млн залишків на рахунках закордонних клінік, які «загубило» Міністерство охорони здоров’я. Ці гроші мали бути повернуті до бюджету у минулих роках, але чиновники МОЗу вирішили відзвітуватися за них, як за «ефективно використані».

«МОЗ говорить, що хоче розвивати трансплантологію в Україні. Хоча не зробив жодного підзаконного акту, який би запустив її вже з 1 січня 2019 року. Її просто не буде. І в цій ситуації МОЗ подає нам як пропозицію у бюджеті на 2019 рік не збільшене за програмою «Лікування громадян України за кордоном» фінансування, а на тому ж рівні, що й у минулому році. Про які «успіхи» йде мова? Суцільний обман і маніпуляції.

Я подав правку про збільшення фінансування за програмою на 300 млн грн, проте попередньо погодити з бюджетним комітетом вдалось лише 200 млн. Зараз тільки початок бюджетного процесу і ми продовжуємо шукати джерела фінансування для включення всієї необхідної суми до бюджету, щоб цьогорічна ситуація не повторилася. Наша фракція зробить все можливе і неможливе, щоб її не допустити», - резюмував нардеп.

За матеріалами ba.org.ua.

Влада не опікується важкохворими українцями

  • 12:34

За 10 місяців роботи МОЗ не зробив нічого для розвитку трансплантології в Україні.

На цьому наголосив народний депутат із фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль під час висадження «Алеї життя» біля Київської міської лікарні швидкої допомоги.

За його словами, держава робить замало для порятунку життів важкохворих людей: «МОЗ досі не спромігся розвинути в Україні систему трансплантології і тому таких пацієнтів МОЗ відправляє за кордон. Але минулого року виділених із бюджету коштів вистачило лише на лікування 146 пацієнтів. Потім ми, депутати, знайшли додаткові засоби і врятували за рік 208 життів. А у «черзі смерті» було 226».

За його словами, цього року через недбале ставлення чиновників МОЗу бюджетних коштів вистачило лише на лікування 141 пацієнта. Вони закінчилися вже у травні. І лише боротьба активістів і депутатів допомогла відправити на лікування та врятувати життя ще 57 пацієнтам.

«Та хворих ще більше, і «черга смерті» не ліквідована. Бо щорічно лікування потребують насправді не 190 або 220 людей, а вдесятеро більше. Бюджет цього просто не потягне», – акцентує нардеп.

Вирішення проблеми він вбачає у впровадженні системи добровільного медичного страхування, коли за працюючого заплатить роботодавець, за непрацюючого – держава.

По-друге, потрібно розвинути ту саму трансплантологію в Україні. Понад 80% важкохворих, яких сьогодні відправляють за кордон, потребують трансплантації.

Як зазначив Валерій Дубіль, цьогоріч у бюджеті виділили 112 млн грн на пілотний проект з розвитку трансплантації.

«МОЗ не розпочав його впроваджувати з початку року – просто спростив собі завдання. Всі 9 місяців він не працював у цьому напрямі – не почав створювати єдину систему з реанімаційних центрів і центром трансплантації. А тільки вкотре передав гроші, призначені для оплати трансплантаційних операцій для конкретних пацієнтів, на закупівлю обладнання в центри трансплантації. Але ж це не вихід із ситуації. Треба змусити МОЗ запустити і реанімаційний центр, а також центр трансплантології в Україні», – сказав політик.

«Ми з Юрієм Андреєвим і з народними депутатами маємо зробити все, щоб у нашій країні була трансплантологія, і щоб кошти не виїжджали за кордон, і щоб за ці ж кошти ми могли врятувати вдесятеро більше людей.

Ми сьогодні висаджуємо цю символічну «Алею життя», дякуючи донорам. Їхня людяність навіть після смерті дозволила врятувати життя одній або декільком людям. Чому ми садимо дерева саме в лікарні швидкої допомоги? Саме з таких медичних установ, і загалом - з центрів трансплантації і починається становлення ефективно функціонуючої системи трансплантації в країні. І я впевнений, разом ми зможемо дотиснути МОЗ і вирішити питання лікування важкохворих в Україні», - резюмував нардеп.

Нагадаємо, Валерій Дубіль ініціював створення групи при бюджетному комітеті з вишукування невикористаних МОЗом коштів. Завдяки її роботі було віднайдено перший 101 млн грн на лікування важкохворих українців. Група продовжує вишукувати невикористані кошти.

За матеріалами ba.org.ua.

Більше фото з заходу тут.

Архів онлайн новин
<< < лист. 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
      1 2 3 4
6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
TOP новини
Четвер, 28 лютого 2019
Народний депутат України Валерій Дубіль прокоментував так званий виклик на допит у справі щодо «виборчої сітки». «Про те, що мене хтось кудись…
Інтерв’ю