Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Усі новини дня

25 квітня 2019

Валерій Дубіль: Тарифи МОЗу не дозволять розвиватися державним і приватним медзакладам

  • 17:54

МОЗ встановив тарифи на медпослуги, які не задовольняють медзаклади: державні та комунальні – не дадуть нормально розвиватися, приватні – не будуть зацікавлені знижувати рівень медобслуговування, щоб збільшити об’єм продажів послуг.

Про це сьогодні журналістам у Верховній Раді заявив народний депутат фракції «Батьківщина», заступник Голови партії Валерій Дубіль.

«Представники приватної медицини, наші експерти вже сьогодні говорять, що вони не зацікавлені співпрацювати з державою. Бо ті тарифи, які чиновники їм пропонують – близькі до собівартості послуг. А отже вони будуть вимушені обмінювати якість на кількість, а це їх не влаштовує. І я зараз говорю не про якість медичної допомоги, а про якість медичного обслуговування – про комфортність отримання медичної допомоги. Це черги, ремонт, кількість медперсоналу. То як вони конкуруватимуть із державними, якщо будуть в однакових умовах? Де економічна зацікавленість?» – запитує Валерій Дубіль.

Представник «Батьківщини» скептично ставиться й до оновлення державних закладів за встановлених тарифів.

«Як вони можуть закуповувати обладнання, підвищувати зарплати медперсоналу, якщо тарифи будуть не набагато більшими за собівартість послуг? Ви подивіться, наскільки змінилися зарплати на первинці, у сімейних лікарів – збільшилися тільки у одиниць, решта отримує ще менше, ніж раніше!» – обурюється нардеп.

Валерій Дубіль наголосив: чиновники мали б зробити те, що й команда «Батьківщини» – об’єднати людей з найрізноманітнішим досвідом у царині медицини, щоб вивести формулу, яка б влаштовувала всіх. Натомість, вони тільки розкидаються гарними словами, для яких немає підґрунтя.

«Якби чиновники це зробили, то ми б отримали єдину формулу витягнення медицини з ями, на впровадженні якої наша команда наполегливо акцентує не перший місяць – це введення загальнообов’язкового медичного страхування. Це – єдиний варіант, який дозволить і наповнити галузь грошима, і звільнити від навантаження гаманці пацієнтів, і дасть можливість оновитися державному сектору, і створить реальну конкуренцію між приватними медзакладами», – резюмував нардеп.

За матеріалами ba.org.ua.

11 квітня 2019

Після оновлення парламенту ми зробимо українську медицину якісною та доступною, - Валерій Дубіль

  • 10:27

Влада не впоралася зі своєю програмою розвитку сільської медицини і не ввела в експлуатацію обіцяні 500 нових медамбулаторій за минулий рік.

Про це сьогодні під час зустрічі з експертною групою «Здоров’я нації» заявив народний депутат фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль.

Так, на будівництво 30 амбулаторій за два роки вона витратила близько 5 млрд грн: «Ще рік тому ми попереджали, що влада не встигне звести і здати півтисячі амбулаторій. Гроші просто розікрали. Інакше, як пояснити витрачені на будівництво кількох десятків закладів космічні 5 млрд грн? І зараз Петро Порошенко знову обіцяє завершити будівництво 517-ти, тільки до кінця вже 2019 року. Ймовірно, схеми працюють», – сказав політик.

Валерій Дубіль вважає цю ініціативу простим піар-ходом, адже центральна влада не тільки не змогла реалізувати свою програму, а й не створила умов для передачі й утримання амбулаторій.

«У майже тисячі сільських амбулаторій фізично немає лікарів останні 5 років, і в найближчий час цю проблему не вирішити, бо студенти просто тікають за кордон через низькі зарплати. Влада обіцяла їх підвищити, переглядати щороку капітаційну ставку, та по факту у 2019 році для сімейних лікарів вона залишилася на рівні минулого року. Якщо врахувати, що в сільській місцевості витрат більше, бо з тарифу, який платять лікарю за пацієнта, він має утримувати ще й мережу ФАПів і платити зарплати персоналу, то молоді спеціалісти взагалі не будуть зацікавлені у роботі в селі», – обурюється нардеп.

Окрім того, влада останнім своїм рішенням вже забрала  понад 360 млн грн з виплат лікарям за українців, які не підписали декларацію.

«У будь-який момент влада може забрати фінансування. З чим залишаться громади? З троянським конем? Грошей на утримання амбулаторій у них немає. Тому вони й не поспішають брати участь у програмі. Додайте до цього ще суперечливість закону про фінгарантії і про розвиток сільської медицини: у першому ФАП може бути тільки у складі ЦПСМД, у другому – може існувати окремо», – пояснив заступник Голови партії.

Парламентарій наголосив, що у Верховній Раді вже лежать законопроекти, які зможуть витягнути медицину з прірви, проте для їхнього голосування потрібна політична воля: «Чинний склад парламенту показав, що не зацікавлений у роботі для людей. Впевнений, після його оновлення ми зробимо українську систему охорони здоров’я якісною і доступною для кожного», – резюмував Валерій Дубіль.

За матеріалами ba.org.ua.

08 квітня 2019

Валерій Дубіль: Дореформувалися

  • 17:40

За матеріалами фейсбуку Валерія Дубіля.

Тепер уряд може в будь-який момент обібрати лікарів. 360 млн грн він хоче забрати у сімейних лікарів, ще й заднім числом, з 1 квітня – просто переставши платити за пацієнтів, які не підписали декларацію.

Це – ще один аргумент того, під що робилася «реформа» – під вибори.

Справа у тому, що «реформаторський» закон про фінгарантії передбачає виключно бюджетне фінансування охорони здоров’я і жодній зі сторін не гарантує нічого: ні медикам – зарплати, гідного робочого місця, ні пацієнтам – безоплатної меддопомоги, передбаченої Конституцією.

Так, щороку ці «гарантії» переглядаються з ухваленням бюджету. Та влада залишила собі лазівку для ручного управління цілорічно: уряд сам, не радячись ні з ким, може скорочувати фінансування охорони здоров’я – просто ухваливши постанову на своєму засіданні.

У нас вже лежить у Раді законопроект, який зможе гарантувати стабільне фінансування системи. Він вводить обов’язкове медичне страхування з формуванням окремого від бюджету фонду. Його фінансуватме держава і роботодавець. Будемо добиватися його прийняття, і доб’ємося – як не зараз, то після оновлення Верховної Ради.

05 квітня 2019

МОЗ пропонує діагностувати туберкульоз за допомогою анкетування

  • 19:12

За матеріалами блогу Валерія Дубіля.

Доки два кандидати на посаду Президента вирішують де їм помірятися здоров’ям, українці можуть залишитися без повноцінної діагностики туберкульозу і закладів, де його лікують. У країні, другій у світі за поширеністю цієї недуги.

Нині в Україні 34 тис. хворих на туберкульоз. 11 людей в день від хвороби помирають. Замість зупинити її, чиновники, здається, роблять все, щоб вона ширилась – то провалюють міжнародні закупівлі ліків (у результаті – стрибок захворюваності у 2016 році), то майже 82% коштів, призначених для боротьби з туберкульозом, а це - 3,2 млрд грн, чиновники витрачають неефективно (згідно з аудитом Рахункової палати). Тепер ще й три роки державну програму з боротьби з загрозою не можуть прийняти. Та, мабуть, ключове – не можуть (чи не хочуть?) побороти бідність. А більша частина хворих на туберкульоз – люди зі скрутним матеріальним становищем.

Тепер ще й інша проблема з’явилася – влада хоче ліквідувати противотуберкульозні диспансери і лікувати хворих вдома. Саме про це нещодавно заявила т.в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. А внесений нещодавно до Верховної Ради Урядом проект нової Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2018-2021 роки прямо вказує, що влада хоче зробити акцент на амбулаторне лікування.

Що пропонують? Дефіцит фінансування вузькопрофільних медзакладів (у т.ч. диспансерів) через “медреформу” і перекидання відповідальності за хворих на сімейних лікарів – спеціалістів просто скоротять, ресурсу ж відвідувати пацієнтів вдома у них немає. А у сімейних лікарів немає необхідних знань і часу, бо їх у країні не вистачає.

І ще – замість повноцінного обстеження українців пропонують анкетувати! Знову ж, лікарів у нас не вистачає, часу в них немає. Чи буде це анкетування якісним? Адже на обстеження пацієнта може направити тільки лікар. Зараз кожен четвертий випадок захворювання на туберкульоз у нас не діагностований – статистика може погіршитися після таких нововведень.

Що отримаємо? Хворі спокійно їздитимуть у громадському транспорті, ходитимуть у магазини, сидітимуть у черзі в лікарні – хвороба ширитиметься. А ще у них може сформуватися ультрарезистентна форма туберкульозу – через невчасне чи неправильне лікування, що означає у більшості випадків смерть.

Амбулаторне лікування можливе, та тільки коли на це є ресурс. МОЗ його передбачив? Ні. Навіть на реалізацію програми на 2018-2021 роки, яка, нагадаю, ще не затверджена, на 2019 рік коштів у бюджеті немає.

Невже влада думає, що вилікує людей одними гарними словами? Не факт, що й наступного року гроші на програму будуть. Є велика вірогідність того, що новий склад парламенту проаналізує проект і визначить його недосконалим, поверхневим, застарілим (який він і є) й просто розробить новий, дієвий. Тому поданий проект можна сміливо назвати популістичним, зробленим для відводу очей. Не дарма нещодавно українці вийшли мітингувати під МОЗ проти такої сліпої політики чиновників.

Для успішної боротьби з епідемією туберкульозу в нашій країні потрібно не на папері, а  реально об’єднати зусилля всіх сторін. Наша Нацплатформа охорони здоров’я розробить проект реальних змін до Програми - щоб її реалізація стала ефективною. Прийняти їх можна буде вже після переформатування влади під час парламентських виборів. А доти ми вимагаємо від Уряду найшвидше затвердити нову дієву Загальнодержавну цільову програму протидії захворюванню на туберкульоз та забезпечити її фінансування вже з цього року – ми не можемо втрачати час!

Обов’язково – спланувати як розвиватиметься фтизіатрична служба та мережа протитуберкульозних закладів та припинити перекладати їхнє фінансування на органи місцевого самоврядування. За державний кошт впроваджувати нові сучасні методи, технології та лікарські засоби для діагностування та лікування туберкульозу.

Всі рішення зі зміни лікування необхідно приймати виключно разом із провідними фахівцями!

Ми готові допомогти це все зробити. У боротьбі з туберкульозом немає місця поверхневим та недолугим рішенням, некомпетентності та бездіяльності. Це не жарти, а життя та здоров’я мільйонів громадян, національна безпека нашої країни! 

Архів онлайн новин
<< < квіт. 2019 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
TOP новини
Вівторок, 02 липня 2019
На Чернігівщині на виборах знову перемогла «Батьківщина», бо люди бачать реальний неоднорічний результат роботи команди Юлії Тимошенко. Про це 1…
Інтерв’ю