Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Усі новини дня

19 вересня 2019

Валерій Дубіль розвіяв спекуляції навколо змін до Закону про публічні закупівлі

  • 19:33

За матеріалами фейсбуку Валерія Дубіля.

Багато спекуляцій щодо проголосованого ВР законопроекту 1076. Тому дам кілька роз’яснень.

Державні закупівлі ліків тепер проводитимуть через систему ProZorro. Тож вони нарешті стануть відкритими та прозорими.

Через міжнародні організації закуповуватимуть лише ті препарати та вакцини, які неможливо або вкрай проблематично закупити напряму. Ця практика передбачена лише на 2 роки як тимчасовий захід. При чому, список міжнародних організацій і умови, за якими їм дозволять робити закупки (у тому числі й щодо їхньої винагороди) визначатимуть не кулуарним методом, як це було раніше, а відкрито - через Кабінет Міністрів. Але щоб це зробити, Кабмін має прийняти підзаконні акти. Тоді строк поставки ліків, закуплених через міжнародні організації з 41 місяця (як зараз, згідно з постановами КМУ) скоротиться до 6-9 місяців. Тому ми, вся фракція "Батьківщини", будемо переконувати Кабмін змінити формат міжнародних закупівель ліків, щоб врахувати всі потреби пацієнтів.

17 вересня 2019

Комітет з питань здоров'я нації звернеться до відповідних органів щодо фінансування програми лікування за кордоном

  • 18:11

За матеріалами фейсбуку Валерія Дубіля.

Дякую, Ірина Андреєва, Юрій Андреєв, за підтримку важкохворих. Вже другий рік ми разом виборюємо їхнє право на життя, і саме ваша робота їх весь цей час підтримує і пришвидшує процес.

Сьогодні комітет здоров'я нації на своєму засіданні підтримав мою пропозицію звернутися до МОЗу, Мінфіну і бюджетного комітету парламенту, щоб разом віднайти додаткове фінансування державної програми лікування важкохворих пацієнтів за кордоном. У минулому році у жовтні, до речі, наша робоча група при бюджетному комітеті віднайшла понад 1,4 млрд невикористаних коштів МОЗом, хоча тоді чиновники в один голос говорили: грошей немає. Частину з них спрямували, щоб врятувати життя. Тепер зобов’язання депутатів і відповідальних чиновників – повторити минулорічний досвід з вишукування коштів у в рази коротші терміни. Від швидкості роботи зараз знову залежать сотні життів! Як і у 2018-му, контролюватиму цей процес.

70959030 1686149344853180 9015727307444191232 n

Проблеми б не було, якби хворі лікувалися в Україні. Та попереднє керівництво МОЗу не спромоглося виконати положення законопроекту щодо запуску трансплантології в Україні (який ми приймали у квітні минулого року!!). Немає ні підзаконних актів, ні інформаційної системи! 112 мільйонів, виділених тогоріч на підготовку Закону, витратили на запуск останньої, але за 9 місяців 2019 її ще не прийняли в експлуатацію, оплачене обладнання ще не доставлене до клінік. Хоча – чиновники обіцяли! Тож запуск Закону, ймовірно, треба буде переносити ще на рік – до 2021-го.

Маю надію, вже тоді Україна перестане відправляти важкохворих на лікування за кордон і лікувати їх тут, в Україні, втричі дешевше – тоді нам вдасться вилікувати втричі більше людей.

14 вересня 2019

Валерій Дубіль: Закордонні медики охоче переймають досвід чернігівських лікарів

  • 18:01

За матеріалами фейсбуку Валерія Дубіля.

Сьогодні під час науково-практичної конференції «Впровадження європейських технологій у лікуванні онкохворих. Чернігівська модель», на яку мене запросив її організатор, талановитий лікар, мій земляк, а нині – колега-депутат Валерій Зуб, відзначив, що наші медики мають не лише успішний досвід у порятунку пацієнтів, але й своїм ентузіазмом без підтримки держави розвивають вітчизняну онкологію. Якщо раніше фахівці з-за кордону приїздили, щоб навчити наших медиків, то тепер вони охоче переймають досвід чернігівських лікарів.

Але всі позитивні зміни відбуваються лише завдяки ініціативності і самовідданості наших лікарів. Ми ж, разом з меценатами, намагалися їх підтримати, збираючи кошти та закуповуючи для наших лікарень необхідне медичне обладнання чи ліки. Але нарешті у Раді з’явилася політична воля зробити так, щоб справою профілактики та лікування онкозахворювань зайнялася держава.

69548757 1683582138443234 4232323269547524096 n

Вважаю, що першочергове завдання комітету здоров’я нації - відкрити можливість розвивати методи лікування. У пріоритеті має стати прийняття на комітеті, а потім і у сесійній залі нової програми державної боротьби з онкологічними захворюваннями. Крім того, необхідно підвищити фінансування галузі, впровадивши обов’язкове медичне страхування, скоротити терміни поставки ліків і медзасобів за програмою державних закупівель і врешті запустити трансплантологію в Україні.

12 вересня 2019

Перше підняття зарплат медиків може статися найближчим часом – законопроект вже у Раді

  • 16:57

За матеріалами блогу Валерія Дубіля на kievvlast.com.ua.

Від нових депутатів медики чекають швидких змін. Їх необхідно проводити вже зараз – якщо будемо чекати 3-5 років, доки реалізуємо план трансформації системи повністю, можемо втратити найголовніше - людей, задіяних у професії. З таким рівнем зарплат і відсутності пільг вони просто продовжать виїжджати за кордон. Навіть мама прем’єра Гончарука, яка колись працювала медсестрою у городнянській другій школі, вже давно поїхала працювати до Італії. Тому кадрове питання потрібно вирішувати терміново – підняти зарплати і створити комфортні умови для медиків. Це зробити реально найближчим часом. Як? Розповідаю.

За 3-5 років з України може виїхати 25% медиків, якщо все залишити, як є

На жаль, медична реформа, так розпіарена попередньою владою, не принесла обіцяного підвищення заробітних плат медикам. Тоді гроші просто сконцентрували на первинці, тому її фінансування збільшилось у 2,6 разу. Цього вистачило тільки щоб підвищити зарплату декільком тисячам медиків із 510 000, які працюють у нашій країні. Решта - продовжує отримувати злиденні зарплати або виїжджати за кордон.

Так, у 2019 році за єдиними тарифними ставками зарплата лікаря першої категорії (12 розряд) складає лише 4 тис. грн на місяць, а медсестри (9 розряд) – взагалі 3,3 тис. грн. І навіть поєднуючи декілька ставок і різноманітні доплати (наприклад, у Києві доплата з міського бюджету дозволяє підняти зарплату на 50%), середня заробітна плата в охороні здоров'я складає лише 6,8 тис. грн. Це – одна з найнижчих зарплат у країні! Навіть у Києві зарплата медиків майже на 40% нижча за середню у місті!

Тому «голосування ногами» і виїзд за кордон мінімум 7 тис. медиків на рік (при цьому, молодих, талановитих і з активною життєвою позицією) – звичайна реакція на неувагу суспільства і влади до їхньої праці всі 28 років незалежності нашої країни.

У нас не вистачає мінімум 37 тис. лікарів і 24,5 тис. молодших медспеціалістів вже зараз. За рівнем забезпеченості лікарями Україна знаходиться на одному з останніх місць в Європі. Для порівняння - у Центрі медичної статистики МОЗ України констатують, що рівень забезпеченості практикуючими лікарями в установах охорони здоров'я становить 24,9 на 10 тис. населення (у 2008 році - 26,7 на 10 тис.). В Європі – інакше. За даними Європейського регіонального бюро ВООЗ, на 10 тис. населення припадає 32,2 медика (у 2014 році).

Статистику погіршує й трудова еміграція молодих лікарів.
Хто буде працювати за кілька років, якщо молодь виїжджає, а нині в Україні працює 36,5 тис. лікарів пенсійного віку (22,7% від загальної кількості) та 40,9 тис. середнього медперсоналу пенсійного віку (12,1% від загальної кількості)?

Як можна змінити зарплати і чи будуть пільги

Тому перше, що ми в «Батьківщині» вважаємо потрібно зробити для порятунку людського потенціалу нашої медицини, треба невідкладно, не чекаючи впровадження нових механізмів фінансування галузі та проведення її масштабних перетворень, підняти соціальний статус і рівень заробітних плат всіх медиків до мінімально можливого рівня - мінімум у 2 рази. Одночасно, необхідно забезпечити пакет соціальних пільг для медиків, особливо тих, які працюють у сільській місцевості.

Саме на це спрямований поданий нами законопроект №2028 «Про внесення змін до статті 77 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» щодо додаткових пільг та підвищення оплати праці для медичних і фармацевтичних працівників». Він передбачає комплекс соціальних пільг для всіх без винятку медиків. Зупинюся тільки на найголовніших.

По-перше, істотно можна збільшити заробітну плату медпрацівникам (більш ніж у 2,2 разу) за рахунок абсолютно соціально виправданої і коректної прив'язки першого тарифного розряду до рівня мінімальної заробітної плати - з 01.01.2019 це 4173 грн. Адже перший тарифний розряд - це і є мінімальна заробітна плата. Нині ж тарифна сітка рахується відповідно до прожиткового мінімуму. З 01.01.2019 це тільки 1921 грн.

Так, медсестра першої категорії (9 розряд), яка зараз отримує тільки 3,3 тис. грн, зможе отримувати мінімум 7,2 тис. грн на місяць. А лікар першої категорії (12 розряд), який нині має оклад тільки 4,0 тис. грн, отримає зарплату в розмірі 8,85 тис. грн.

По-друге, законопроект передбачає пільгове забезпечення телефоном і службовим житлом медиків, які працюють у сільській місцевості. А через 10 років це житло передається в його власність.

По-третє, в сільській місцевості медики також забезпечуються службовим транспортом або компенсацією за використання для роботи особистого транспорту.

І, по-четверте, для медиків передбачено безоплатне користування житлом з освітленням і опаленням у межах норм, встановлених законодавством, які проживають і працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, а також для пенсіонерів, які раніше працювали медичними та фармацевтичними працівниками і проживають у цих населених пунктах. Ця пільга була «мертвою» т. як раніше вона діяла тільки коли доходи за попередні шість місяців не перевищували величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (1003 грн). Наш же законопроект дає можливість нею скористатися, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує мінімальної заробітної плати (більш ніж в чотири рази більше за 4173 грн).

Де ми пропонуємо взяти фінансування на таке підвищення заробітної плати і такі соціальні пільги?

Новий парламент визначив пріоритетом своєї роботи боротьбу з тіньовою економікою та контрабандними схемами на митниці. Тому додаткові витрати на зарплати і соціальні пільги медикам у 2020 році повинні бути передбачені в державному бюджеті. Вони можуть бути профінансовані за рахунок недопущення укриття податків і зборів у тіньовому секторі економіки та офшорних зонах (це дозволить збільшити надходження до зведеного бюджету та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування за кожен місяць у сумі понад 18,2 млрд грн), а також за рахунок перерозподілу витрат державного бюджету.

Це – тільки перший крок, який допоможе забезпечити гідне життя медикам вже зараз. Він дозволить розпочати масштабні перетворення в медицині. Ми підготували пропозиції як це зробити і подамо їх при розгляді бюджету – маю надію, президентська партія їх підтримає.

 

 

11 вересня 2019

Більше жодного неефективного використання державних коштів на ліки: новий законопроект зробить міжнародні закупівлі прозорими

  • 13:32

Верховна Рада прийняла за основу законопроект про внесення змін до закону про публічні закупівлі, який дозволить скоротити терміни доставки ліків, закуплених державою, до пацієнтів до 3-6 місяців з понад 20, як зараз.

Про це у своєму фейсбуку повідомив перший заступник голови парламентського комітету з питань здоров’я нації, народний депутат з фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль.

Народний обранець спростував поширену ЗМІ інформацію, буцімто законопроект скасовує міжнародні закупівлі ліків і важкохворі залишаться без допомоги:

«Він (законопроект, - авт.) узаконює роботу міжнародних організацій (а не скасовує її), і тепер вони будуть зобов’язані працювати згідно з ним, а не за незрозумілою процедурою», - закцентував нардеп і пояснив, що міжнародні закупівлі закінчаться незалежно від прийнятого вчора документа:

«Міжнародні закупівлі були впроваджені законом у 2015 році, який тимчасово запровадив спеціальний режим закупівлі ліків до 1 квітня 2019 року. Потім, у порушення регламенту, законом про бюджет на 2019 рік, термін дії закону продовжили ще на рік - до 01.04.2020. І його дія закінчиться автоматично, а не з прийнятим за основу законом про державні закупівлі», - пояснює він.

Валерій Дубіль нагадав: Рахункова палата й Державна аудиторська служба неодноразово констатували у своїх звітах, що за час дії міжнародних закупівель не один мільйон державних гривень використовувався неефективно.

А тому, пише нардеп, якщо Рада все ж вирішить продовжити міжнародні закупівлі, необхідно прийняти новий законопроект, при цьому поширити на нього дію закону про державні закупівлі. «Щоб вони стали насправді прозорими й відкритими, а ліки поставлялися за 3-6 місяців, а не 20, як це було за попередньої влади. Саме це й вирішує прийнятий сьогодні за основу законопроект №1076», - пише він.

«Маю велику надію, що голосування за законопроект у другому читанні пришвидшить у найближчому майбутньому час доставки ліків до пацієнтів», - резюмував народний обранець.

 

Архів онлайн новин
<< < вер. 2019 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
TOP новини
П'ятниця, 06 березня 2020
За матеріалами блогу Валерія Дубіля на kievvlast.com.ua. Ціни на ліки в Україні постійно зростають і стають все більше недоступними для українців.…
Інтерв’ю