Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Усі новини дня

31 жовтня 2019

Валерій Дубіль: Потрібно розробити нову програму для боротьби з раковими захворюваннями в Україні

  • 18:03

За матеріалами фейсбуку Валерія Дубіля.

Вчора на комітеті ініціювали проведення парламентських слухань через складну статистику захворювань на рак, яка щороку зростає майже на 3%.

160 тис. нових випадків кожен рік, 90 тис. смертей! Це - прямий результат відсутності програми боротьби з онкологією вже як три роки. Крім того, немає центрів, лабораторій та багато іншого.

Ще один наслідок - 5-річна виживаність хворих в Україні складає лише 41,4%, тоді як у розвинених країнах світу - 64%. Причина банальна - захворювання, зазвичай, запізно діагностують (немає в регіонах центрів діагностики!), а лікування - дороговартісне. Це при тому, що лікарі у нас - талановиті і найкращі.

Слухання "Організація протиракової боротьби в Україні. Проблеми та шляхи їх вирішення", вважаю, якраз допоможуть почути думку професійних медиків і громадськість, і розробити нову програму, прорахувати кожен крок з її втілення. Вона здешевить лікування і налагодить діагностику на місцях. Медицина - не місце хаосу і суперечок. Помилки і затримки вартують життя!

28 жовтня 2019

У держави вистачило грошей лише на кожного четвертого “важкого” пацієнта. Що буде з рештою?

  • 17:09

За матеріалами блогу Валерія Дубіля.

Місяць тому на хабарі затримали унікального спеціаліста, єдиного лікаря в Україні, який робить пересадку печінки, Олега Котенка. Ця ситуація добре розкриває замовчувані проблеми інститутів НАМНУ, про які я писав раніше. Їхніми заручниками стають не лише пацієнти, а й лікарі.

Справа в тому, що у 2020 році нас знову очікує значне недофінансування медичної науки і головне – оплати лікування пацієнтів в інститутах НАМНУ: цього разу аж 237 млн грн. Коштів вистачить лише на 3 місяці роботи, або на кожного четвертого пацієнта! Тож у лікарів залишається невтішний вибір – або відмовляти трьом з чотирьох “важких” пацієнтів, або шукати де-інде кошти, щоб і персонал не розбігся по закордонним клінікам, де зарплати в рази більші, і обладнання придбати найнеобхідніше, і будівлю утримувати.

Хоча насправді вибору у них немає. Вони у будь-якому випадку несуть кримінальну відповідальність: якщо вони відмовили у наданні меддопомоги (а це можливо навіть через те, що банально немає за що придбати медикаменти), або якщо вони беруть гроші з пацієнтів (щоб ці ж медикаменти для надання меддопомоги придбати).

Подивимося правді в очі: фонди і благодійники не здатні компенсувати різницю між потребою і наявністю. І це все перекладається на плечі простих українців. Навіть у минулому році на гаманці пацієнтів припадало 60% вартості лікування. У наступному ж – буде ще гірше: фінансування інститутів НАМНУ скоротиться з 3,3 млрд – до 2,9 млрд грн, а власне лікування захворювань тільки за однією профільною державною програмою – на 2,8 млн грн.

Вибір у пацієнтів також невеликий: або лікуватися в Україні, або їхати за кордон, де операція обійдеться в рази дорожче. Страшно стає від того, що у перспективі вибору цього може й не бути – “реформа”, розпочата колишньою владою, не здатна знайти фінансування там, де його немає. Вона лише перерозподіляє кошти, що є, не враховуючи реальні тарифи. І її наслідки добре показав пілотний проект у 4-х інститутах НАМНУ.

Його суть у фінансуванні конкретно наданих послуг – все мало бути прозоро і відкрито, а кожен українець міг отримати їх безкоштовно. Та пораховані тарифи, хоча їх ще ніде не оприлюднювали офіційно, занизили в рази: наприклад, раніше озвучені представниками Нацслужби і МОЗу суми, які держава платитиме за одного пацієнта з інсультом (19,5 тис. грн) і з інфарктом (майже 16 тис. грн) у рази нижчі за економічні розрахунки фахівців Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова, який з 2017 року бере участь у пілотному проекті, показують. Згідно з останніми, звичайна операція на серці коштує 100-120 тис. грн (4-5 тис. дол.)! Де інституту брати решту, коли держава заплатить лише за частину?

Зараз розповідають, що фінансування “пілоту” у 2020-му зросте на мільйони гривень – до 706,4 млн грн. Але якщо подивитися у відсотках – то лише на 2,1%, тоді як інфляція прогнозується на рівні 7%, вартість ліків зросла на 14,6%, а середня зарплата в охороні здоров’я – на 24%. Тому воно, скоріше, скоротиться.

Ми з експертами порахували – вже зараз ми можемо дати повноцінне фінансування НАМНУ. І не лише щоб українці лікувалися безкоштовно, а й лікарі не принижувалися, просячи допомогти. Ми можемо зробити так, щоб українська медицина і наші лікарі застосовували кращий світовий досвід у лікуванні і мали змогу повноцінно розвивати власний. Для цього я закликаю переглянути підхід до керівництва галуззю за старими принципами “скорочення” і “зменшення” і розпочати серйозну роботу з впровадження обов’язкового медичного страхування. Зараз є всі умови, адже комітет працює в тандемі з МОЗом. Це – найшвидший і найреальніший шлях реанімування української медицини і наповнення її ресурсом.

21 жовтня 2019

Валерій Дубіль: Маю надію, у 2020 «черга смерті» зникне

  • 18:27

За матеріалами блогу Валерія Дубіля на racurs.ua.

Минулої п’ятниці Верховна Рада проголосувала в першому читанні правки у бюджет України на 2020 рік. На жаль, на охорону здоровя достатньої суми не знайшлося – і мені навіть страшно уявити, чим це загрожує. Проте вперше у бюджет заклали фінансування, якого вистачить для порятунку всіх важкохворих пацієнтів.

Правку про збільшення фінансування програми лікування за кордоном я подав на одному з попередніх засідань комітетів. Тепер суму збільшать на 450 млн грн (з 689,95 до 1140,56 млн грн), і за неї ми зможемо пролікувати додатково 205 пацієнтів, яким й досі не можуть допомогти в Україні. Всього ж - 520 пацієнтів за рік, у понад 2 рази більше, ніж у 2018!

Це – вимушений крок, який ніяк не розвиває українську трансплантологію, але допомагає це робити іншим країнам. На кону – життя людей, іншого виходу поки немає, а міг би бути. І важкохворих можна було вже лікувати в Україні, якби не байдужість колишнього керівництва МОЗу.

Справа в тому, що більшості тих, хто їде лікуватися за кордон, потрібна трансплантація – її в Україні повномасштабно й досі не проводять. Раніше не було законодавства, та Рада прийняла Закон про трансплантацію ще у 2018, який запустив би її у нас. Але чиновники МОЗу чи були некомпетентні, чи непрофесійні. Гроші, які закладалися під нього на 2018 рік (112 млн грн), МОЗ переправив на закупівлю обладнання, а не лікування пацієнтів. І ті 86 людей, яких можна було за ці кошти пролікувати вдома, поїхали за кордон. Це коштувало дорожче – 190 млн грн.

 

Тоді ж, у 2018 році, оплатили і Єдину інформаційну систему трансплантації – віддали авансом 26 млн грн на її розробку. МОЗ обіцяв, що запустить її до кінця того ж року. Але вона й досі не прийнята в експлуатацію, тому неможливо визначати пару донор-реципієнт, неможливо законно не те, що розвивати, а просто проводити трансплантацію.

Паралельно попереднє керівництво МОЗу зупинило трансплантологію, яка в Україні була (деякі види трансплантацій робили ще згідно зі старим законодавством) – фактично розваливши центр в «Охматдиті»: якщо в 2016-2018 році в Україні проводили до 130 трансплантацій на рік, то за 9 місяців 2019 - тільки 38.

Повторюється ця ситуація і в 2019 році. Вже минуло 9,5 місяців, а фінансування цієї програми так і не відкрили, а це значить, що гроші з оплати проведення трансплантації знову перенаправлять на покупку устаткування або інші потреби.

Маю надію, нова команда МОЗу продовжить працювати разом з парламентським комітетом. Тоді у нас буде можливість спільними зусиллями розблокувати проведення трансплантації в нашій країні, щоб вже в 2021 році більшість пацієнтів, яких ми зараз відправляємо в іноземні клініки, змогла пролікуватися в Україні.

А доти, щоб убезпечити важкохворих пацієнтів, життя яких іноді йде на дні, ми повинні піти на вимушений крок - забезпечити необхідний рівень фінансування для оплати лікування в закордонних клініках. І нарешті ми зможемо це зробити – завдяки діалогу і порозумінню між пацієнтами, депутатами і МОЗом.

17 жовтня 2019

Немедичних працівників «швидких» необхідно прирівняти до медичних

  • 11:42

Комітет з питань здоров’я нації одноголосно підтримав пропозицію Валерія Дубіля повернутися до розгляду законопроекту, який надає немедичним працівникам екстреної допомоги пільги, аналогічні до пільг медпрацівників. Це, зокрема, дозволить підвищити зарплати водіям карет «швидкої» допомоги.

Йдеться про Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про екстрену медичну допомогу» (щодо забезпечення справедливої оплати праці працівників бригад екстреної медичної допомоги) №0908, поданий «Батьківщиною» ще у 2014 році і проголосований у першому читанні.

photo5276221715610971128

«За мізерну зарплату у 5-7 тис. грн водії так само рятують життя інших, піддаючи своє небезпеці. Минулого тижня сталося дві ДТП з автівками екстреної меддопомоги, які везли пацієнтів до лікарні. В одній з них водій загинув, а в іншій – травмований», – розповів Валерій Дубіль після засідання комітету.

Народний обранець відзначає, що після запровадження єдиних диспетчерських «підзаробити» на кілометражі недобросовісні працівники вже не можуть. А «гола» ставка не нагодує їхні родини. Тому завдання держави – забезпечити немедичним працівникам «швидких» нормальну офіційну зарплату – без цього тіньові схеми не зникнуть. А водії продовжать звільнятися.

«Комітет підтримав мою пропозицію одноголосно, тож найближчим часом розгляне на своєму засіданні і ініціює розгляд у Верховній Раді. Маю надію, ми зрушимо ситуацію з мертвої точки і таким чином залучимо нові кадри», – резюмував Валерій Дубіль.

 За матеріалами ba.org.ua.

14 жовтня 2019

Валерій Дубіль вітає з Покровою

  • 09:46

Сьогодні разом із рідними, друзями, близькими, українцями молюся про захист оселі, родини та рідної землі.

У цей день сотні років тому завдяки своїм білим шатам Богородиця врятувала людей від неминучої загибелі.

Святом Покрову Марія закликає нас до жертовної любові, помагати іншим, постійно молитися за них до Бога.

Нехай батьки за прикладом Матері Божої ніколи не перестають молитися за хресну дорогу своїх дітей. Хай кожного з вас Пресвята Богородиця покриває своїм омофором і захищає від всіх негараздів!

 

Архів онлайн новин
<< < жовт. 2019 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
  2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
TOP новини
П'ятниця, 06 березня 2020
За матеріалами блогу Валерія Дубіля на kievvlast.com.ua. Ціни на ліки в Україні постійно зростають і стають все більше недоступними для українців.…
Інтерв’ю