Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Усі новини дня

Медицина не стане безкоштовною та доступною, бо новий бюджет сформований за принципами попередників

  • 16:42

Бюджет медицини сформований на цифрах попередніх років, а тому навряд чи можна очікувати радикальних і швидких змін.

Про це вчора після засідання комітету з питань здоров’я нації, на якому розглядали бюджет на наступний рік, заявив перший заступник голови комітету, народний депутат фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль.

71054569 1698392726962175 7523936688523968512 n

За його словами, Мінфін не знає, де взяти гроші на зарплату медикам, у фонд якої закладають вдвічі менше, ніж потрібно. Також невідомо, хто фінансуватиме комунальні послуги та зарплату немедичного персоналу медзакладів, адже на міжбюджетні трансфери закладають вдвічі меншу суму, ніж закладали у 2019 році – 7,9 млрд грн. Це – тільки четверта частина від потреби.

«На українську медицину потрібно щонайменше 260 млрд грн, а у бюджет поки закладають лише половину – 131,8 млрд грн. Нова влада ще не освоїлася і не може швидко знайти гроші. Тому єдиний спосіб наповнити бюджет медицини – змінити принцип фінансування галузі та запровадити додаткове джерело – обов’язкове медичне страхування», – заявив представник «Батьківщини».

Валерій Дубіль відзначив, що нарешті комітет працює в діалозі з МОЗом, а тому зараз є всі шанси дати українській медицині шанс і на життя, і на розвиток:

«Приємно бачити на комітеті Міністра охорони здоров’я. І вдвічі приємно, що вона чує і важкохворих пацієнтів. З її слів, на часі запуск трансплантології в Україні: вже фактично готовий до старту електронний реєстр донорів, ведуться переговори з клініками», – розповів нардеп.

Окрім того, він подав правку до бюджету про збільшення фінансування програми лікування за кордоном на понад 400 млн грн, про збільшення фінансування на 237 млн грн Національної академії медичних наук.

Щодо бюджету загалом, народний обранець вважає, що оскільки він сформований на цифрах попередніх років, навряд чи щось радикально і швидко зміниться, але потрібно починати діяти комплексно.

За матеріалами ba.org.ua.

Валерій Дубіль: ХІV форум вроджених вад серця доказує, що українські лікарі - одні з кращих у світі

  • 13:59

За матеріалами фейсбуку Валерія Дубіля.

Відвідав ХІV форум вроджених вад серця, на який запросив мій друг, видатний український лікар, професор, директор центру дитячої кардіології і кардіохірургії Ілля Миколайович Ємець.

Беззаперечно, команда, яку зібрав Ілля Миколайович – одна з кращих не тільки в Україні, але й у світі. І про добре свідчить тематика і рівень сьогоднішнього заходу – регенеративна медицина. Вона рятує життя за допомогою вирощених для пацієнта органів і тканин: наприклад, вирощують клапан для дитячого серця із його ж тканин і він ідеально приживається.

Це – не наукова фантастика, це – сучасність світової медицини і зараз вона стає реальністю в українських медичних центрах. Використанням таких найпередовіших технологій сьогодні ділилися не лише українці, а й гості з Бельгії, Швейцарії, Канади та США.

Моє завдання, як першого заступника голови комітету, і завдання комітету – створити умови для розвитку науки, втілення сучасних технологій, розвивати і створювати нові подібні центри. Потрібно забезпечити фінансування, ввівши обов'язкове медичне страхування, якість медичних послуг, впровадивши сучасну стандартизацію і зняти бар'єри на нові технології через ефективне технічне регулювання, розвинути лікарське самоврядування. І впевнений, якщо різні гілки влади продовжать співпрацювати між собою, дослухатися до медичної, експертної і пацієнтської спільнот, це реально зробити.

Архів онлайн новин
<< < жовт. 2019 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
  2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
TOP новини
П'ятниця, 06 березня 2020
За матеріалами блогу Валерія Дубіля на kievvlast.com.ua. Ціни на ліки в Україні постійно зростають і стають все більше недоступними для українців.…
Інтерв’ю