Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Усі новини дня

Валерій Дубіль: МОЗ має встигнути запустити трансплантологію, щоб врятувати всіх важкохворих українців

  • 19:35

МОЗ має пришвидшити запуск трансплантації і не відкладати його до 2021 року, щоб встигнути врятувати всіх важкохворих українців.

Про це сьогодні після круглого столу «Перспективи запровадження трансплантації в Україні. Стан реалізації Закону України «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» заявив перший заступник голови комітету з питань здоров’я нації, народний депутат з фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль.

За його словами, в Україні є центри трансплантації і є кваліфіковані лікарі. Але немає системи трансплантації. Тому ми маємо найнижчу кількість пересадок в Європі. Якщо в 2018 році було зроблено 129 трансплантацій, то в 2019 – тільки 38:

«Це пов'язано і зі знищенням діючих медичних центрів, і звільненням провідних фахівців (Охматдит), і з тим, що після прийняття нового законопроекту колишнє керівництво МОЗу провалило підготовку і прийняття підзаконних актів, не створило єдину інформаційну систему, в якій повинен був бути реєстр донорів і реципієнтів. У результаті трансплантація опинилася поза законом. Ми змушені були перенести її запровадження до 01.2020», - закцентував він.

Нардеп відзначив, що реєстру донорів і підзаконних актів немає й досі. Уже другий рік поспіль МОЗ не використовує кошти держпрограми з розвитку трансплантації - їх перекидають на інші напрямки і покупку устаткування. У 2018 і 2019 - по 112 млн грн.

«Тому розвиток трансплантації вкотре відкладається, тепер до 2021 року. І в цей час ми змушені відправляти тяжкохворих пацієнтів на лікування за кордон. А це в 2,5-3 рази дорожче, ніж в Україні», - наголосив Валерій Дубіль.

Народний обранець відзначив, що сьогоднішній круглий стіл - перший захід за багато років, на якому зібралися представники влади і громадськості: міністерка, депутати, провідні українські лікарі, представники пацієнтських організацій. І у такому форматі нарешті вдалося всебічно разом обговорити кроки з запровадження повноцінної трансплантології в Україні: від створення повноцінного реєстру і організаційних моментів – до повноцінного фінансування.

«Трансплантація необхідна українцям терміново – вона рятує життя і лікує важкі хвороби. МОЗ має врешті перейти до активних дій. Передумови для цього вже є – сьогоднішній круглий стіл засвідчив, що нова влада вже вивчила проблему і знає що робити», - резюмував Валерій Дубіль.

За матеріалами ba.org.ua.

Місцеві бюджети не витримують перекладання на них дофінансування медицини

  • 11:13

Мізерне державне фінансування медицини не можуть компенсувати напівпорожні місцеві бюджети. Тому єдиним виходом є створення нового джерела фінансування.

Про це вчора після виїзного засідання комітету з питань здоров’я нації у Рівному заявив перший заступник голови комітету, народний депутат з фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль.

«Серцево-судинний центр у Рівному, створений на базі обласної лікарні, минулоріч закупив ангіографічний комплекс за кошти Світового банку. Обласний протипухлинний центр, на обліку в якому стоїть 23 тисячі пацієнтів, не може завершити третю чергу будівництва, бо у бюджеті немає коштів. Це все свідчить про те, що державний бюджет не зможе потягнути на собі всю медицину», – розповів він.

Валерій Дубіль розповів, що проблеми Рівного ті ж самі, що й по всій країні: грошей немає. Недофінансування з центрального бюджету намагаються вирішувати за допомогою місцевих, в яких також немає грошей.

«На одну лише зарплату зараз у Рівненській області не вистачає 131,6 млн грн, згідно з довідкою обласного управління охорони здоров’я. Що вже казати за інсулін, гемодіаліз, цілий список інших медикаментів, обладнання, ремонти», – заявив політик.

Представник «Батьківщини» вважає, що проблему недофінансування можна вирішити, якщо фінансувати медицину не за принципом «на кого і що цьогоріч вистачить – всі галузі важливі», а створивши додаткове джерело фінансування – обов’язкове медичне страхування.

«Маю велику надію, інші члени комітету після сьогоднішнього засідання сконцентрують свою увагу на його якомога швидшому запровадженні», – резюмував нардеп.

За матеріалами ba.org.ua.

Архів онлайн новин
<< < жовт. 2019 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
  1 2 3 4 5 6
7 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
TOP новини
П'ятниця, 06 березня 2020
За матеріалами блогу Валерія Дубіля на kievvlast.com.ua. Ціни на ліки в Україні постійно зростають і стають все більше недоступними для українців.…
Інтерв’ю