Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Валерій Дубіль: “Наші опоненти – це не партії, а політичні проекти, створені під вибори”

  • Понеділок, 12 жовтня 2015
  • 7711

Лідер Чернігівської «Батьківщини», перший номер списку ВО «Батьківщина» до Чернігівської обласної ради Валерій Дубіль в нашому інтерв’ю розповідає  про суспільно-політичну ситуації в країні напередодні виборів, ділиться планами «Батьківщини» на майбутнє і пояснює жителям Чернігівщини, на які зміни вони можуть розраховувати найближчим часом.

Валерію Олександровичу, ви очолили список  від «Батьківщини» до Чернігівської обласної ради. З чим пов’язане це рішення?

Чернігівщина для мене рідна земля. На жаль, сьогодні я не бачу на ній тих змін, яких очікували сотні тисяч людей на Майдані, за які загинула Небесна Сотня… і не одна тисяча патріотів України, захищаючи цілісність країни на сході. Влада лише робить вигляд, що вона проводить реформи. Насправді ж ми бачимо намагання залишити все по-старому. І від цього людям стає все гірше і гірше.

Тому місцеві вибори сьогодні – це шанс для нашої команди розпочати реформи з регіонів, з місцевих органів самоврядування, з кожного села, селища, міста, району і області. Це шанс знищити зневіру і підняти державу. Тому я вирішив взяти на себе  відповідальність і очолити список.  

Що стосується  розвитку місцевих громад – як ви ставитесь до впроваджуваної децентралізації?

Про яку децентралізацію ми говоримо? Те, що нам пропонують, нічого спільного з децентралізацією не має. Я зустрічався с сільськими головами, медпрацівниками, освітянами: так звана децентралізація для них – велика загадка.  Сільські голови не мають навіть уяви про фінансові та організаційні можливості і повноваження громад, які мусять утворитися після об’єднання. Центри об’єднаних громад подекуди не мають навіть приміщень для розміщення відповідних служб. І таких питань без відповіді надто багато. Це свідчить про нещирий підхід архітекторів децентралізації. Насправді  під гаслом децентралізації влада хоче зібрати нову підлеглу собі вертикаль. Наприклад, переобрати мерів – це нібито поступка, спрямована на розвиток громади. Але згори докладають всіх зусиль, щоб мерами ключових міст, принаймні обласних, стали люди президента. На це кинуто великі ресурси. Бо міські голови знов таки залишаться підлеглими Банковій, принаймні зобов’язаними їй своїм обранням.  Тому така значна ставка на людей від «Солідарності» та проектів-сателітів, таких як «Наш край» і т.д.  Ось і виходить: по формі – децентралізація, а по суті – знущання.

І все одно залишається можливість для розбудови громади, – якщо ми дійсно об’єднаємось і усвідомимо свої інтереси. «Батьківщина» стоїть на позиціях виключно добровільного об’єднання громад. Крім того, для проведення такої важливої реформи треба заздалегідь врегулювати всі проблемні питання щодо інфраструктури,  розподілу фінансування та підбору кадрів, щоби не вийшло так, що новостворені громади ні за що, ні про що отримають весь цей багаж проблем.

«Батьківщина» у парламенті – член правлячої коаліції . Чому зараз вона так активно виступає проти соціально-економічної стратегії уряду Арсенія Яценюка?

«Батьківщина» – активно виступає проти руйнації країни та зубожіння населення, бо нічого спільного зі стратегією розвитку ці так звані реформи не мають. Це стратегія знищення народу. Важлива складова побудови всієї економічної політики – це тарифи. Доти, поки їх не підвищили, середньостатистична родина витрачала на послуги ЖКГ лише 9% доходів. 50% йшло на харчування, 37,4% на інші потреби сім’ї. Тепер ці послуги «з’їдають» 35% доходів сімейного  бюджету – і це в найкращому випадку. Тоді як в інших країнах на комунальні послуги сім’я витрачає 12-15% сімейного бюджету.  Саме прем’єр-міністр – автор цієї тарифної політики і саме він запропонував таку реформу. Ми не можемо про це мовчати. Входячи до складу коаліції, ми обіцяли владі підставити плече, але ми не обіцяли бути глухими і німими, коли бачимо отакі неподобства. 

Іще до старту кампанії ваша політична сила опублікувала у місцевих ЗМІ списки своїх потенційних кандидатів. Що спонукало до цього і які дало результати?

Цей крок –  важлива складова демократичного виборчого процесу.  Ми зробили це для того, щоб  люди мали можливість побачити, хто йде в нашій команді, і виявити тих, хто на їхню думку не гідний захищати інтереси виборців на місцях. Попри те, що наші кандидати проходили неодноразову кадрову комісію в партії, завдяки оприлюдненню ми розпрощалися з кількома особами, про яких було відомо, як виявилось, не все.  Тож наші кандидати пройшли не лише внутрішню перевірку, а й громадське обговорення. І вже наступного дня після оприлюднення списків у наші приймальні телефонували люди і дякували за те, що ми відкрили списки.

6 жовтня Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроект Юлії Тимошенко про здешевлення ренти на видобуток вітчизняного газу для населення. Що це означає для українців?

Це означає суттєве зниження тарифів на житлово-комунальні послуги для населення.Дивіться, рентна плата за газ у різних країнах Європи становить від 12,5% до 39% максимум. В Україні цей податок встановлено на рівні 70% – звісно, уже нинішнім урядом. Наш законопроект передбачає зменшення ренти до 29% для глибоких свердловин і до 14% для надто глибоких.Менше рента, яку сплачує державний газовик  – менше ціна, за якою він відпускає газ для населення. Отже більш справедливі тарифи на тепло, гарячу воду і газ. Юлія Тимошенко вже довела, что газу власного видобутку цілком вистачає для населення. Зниження ренти спонукатиме розвиток видобування. Висока ж рента зводить його нанівець. Таким чином ми доб’ємось ринкової і незбиткової ціни газу – щонайбільше 2880 грн за 1000 кубів (зараз для порівняння 7186 грн). А далі домагатимемося ціни в 1664 гривні.  Це теж можливо. Зауважу, що через недоотримання газу винятково вітчизняного  видобування українці  уже переплатили державі 20,3 млрд гривень.

Яких заходів потрібно вжити, щоб стабілізувати ринок газу та нормалізувати тарифи?

По-перше, ліквідувати НАК «Нафтогаз» – як посередника, який нічого не видобуває і не транспортує, лише збирає гроші. У нас мусять залишитися видобувні та транспортні компанії – «Укргазвидобування», «Трансгаз», облгаз і т.д.. По-друге, напряму укласти контракти на купівлю газу для потреб населення та ТКЕ між облгазами та «Укргазвидобуванням», «Укрнафтою» та іншими добувними компаніями. Третє: негайно перевірити на рівні Генпрокуратури баланси і добитися остаточного і публічного визнання: для забезпечення населення і ТКЕ українського газу достатньо. Наступне: ухвалити закон, який знизить рентну плату для наших газовидобувних компаній. І останнє: ту  ренту, яка залишиться,спрямувати на заходи з енергозбереження та розвиток галузі, а не на проїдання.

Чим, на ваш погляд, «Батьківщина» відрізняється від інших партій?

Поясню дуже просто. По-перше, наша партія – єдина справжня партія, яка зараз активно діє на суспільно-політичному просторі України. Що я маю на увазі? «Батьківщина» має 16-річну історію, осередки в усіх куточках України, сталу ідеологію – ми послідовно виступаємо за соціально орієнтовану ринкову економікуТакож на чолі нашої партії незмінний лідер – визнаний  усьому світі політик, спілкуватися з яким вважають за честь провідні політичні діячи, – це Юлія Володимирівна Тимошенко.

Наші ж конкуренти – це не партії, а політичні проекти, створені під вибори. Почитайте їхню історію. Багато часу у вас це не забере.

Але головна різниця – у суті: партійні проекти партії влади захищають владу, проекти олігархів захищають олігархів. І лише партія «Батьківщина» – партія людей, і захищає вона людей.

Про це свідчить наша боротьба за права та інтереси людей та наші досягнення. На всеукраїнському рівні ми вже домоглися зменшення нормативу споживання на газ для споживачів, які не мають у квартирі лічильників. А це означає, що понад 8 мільйонів українців стали платити за газ майже удвічі менші суми.

Ми змусили уряд оголосити про індексацію соціальних виплат і зарплат працівникам бюджетної сфери та пенсіонерам – тепер вимагаємо значного підвищення цієї індексації, відповідно до зростання цін. Домагаємось скасування 15-відсоткового податку на пенсії.

«Батьківщина» також послідовно – з 2007 року – виборює запровадження контрактної армії – як запоруки нашої безпеки.  Воювати мають добровольці – люди вмотивовані, екіпіровані, та добре підготовлені. Держава має забезпечити їм гідну зарплату, медичне забезпечення, страхування життя і соціальні гарантії після демобілізації. Не дамо хапати наших дітей і відправляти їх на війну, аби використати як гарматне м’ясо!

Також сьогодні ми відстоюємо продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі. Юлія Тимошенко вже внесла закон про продовження мораторію. Адже в сьогоднішніх умовах дозвіл на продаж землі – це фактично дозвіл на розпродаж держави, втрату нашої незалежностіХтозна хто її може скупити через підставних осіб – та й ще за безцінь. Люди і земля –  це те, що залишилося найціннішого в Україні. І влада нарешті має усвідомити, що торгувати треба хлібом, а не землею. Створювати умови, аби люди хотіли й могли заробляти на землі, а не продавати її та тікати геть у пошуку кращої долі у далеко не благополучних містах.

А що пропонує «Батьківщина» на обласному рівні?

Наша програма складається з двох частин: перша – це докладати зусиль до реалізації тих завдань нашої партії щодо захисту людей, про які я сказав вище. По-друге –запропонувати і втілити низку конкретних заходів для економічного розвитку Чернігівщини, залучення інвестицій, створення робочих міст та розбудови інфраструктури. Крім того, ми будемо нарощувати наші соціальні програми, які втілюємо на території області для покращення матеріально-технічної бази сфери охорони здоров’я, освіти, житлово-комунального господарства, задля підтримки творчої молоді, соціально-вразливих верств населення. З 2007 року ми не припиняли нашу роботу ані на місяць. У кожному районі нашої області постійно діяли наші громадські приймальні, куди люди могли звернутися з різних питань: юридичного чи соціального характеру.

І все ж таки, які першочергові проблеми на Вашу думку, стоять перед нашою областю, які і назвіть конкретні кроки їх вирішення.

Повторюся: піднімати економіку. А для цього потрібно залучення іноземних інвестицій. Адже інвестиції – це основа основ господарської діяльності, саме вони визначають процес економічного зростання  в цілому.  Більшість підприємств потребують докорінної реконструкції та переобладнання, а на це потрібні сотні мільйонів доларів. Наші банки та інші фінансові установи не настільки потужні, і на сьогодні згодні фінансувати тільки короткочасні проекти. Водночас інвестиційний клімат в нашій країні і області зокрема залишає бажати кращого.Його потрібно змінювати кропіткою роботою – і на законодавчому, і на виконавчому рівнях. Це і створення рівних та прозорих правил гри,  усунення корупційної складової, вміння презентувати можливості області на міжнародному рівні, і висока кваліфікація працівників, тобто вкладення інвестицій у людський капітал…

Чернігівщина – аграрна область і мабуть, головний упор потрібно все ж таки робити саме на цю галузь?..

Так, і сюди також необхідно залучати іноземні інвестиції. Економічний спад призвів до фактичного занепаду у аграрному секторі. Значні труднощі пов’язані з відсутністю системи матеріально-технічного постачання, ефективного механізму захисту цін на основні продовольчі товари, держава дуже слабо фінансово допомагає фермерам. Звідси такий спад у аграрному секторі.  Держава дуже слабо фінансово підтримує фермерів. Щоб фермерські господарства ефективніше функціонували, аграріям потрібна спеціальна високопродуктивна техніка, держава має своєчасно розраховуватися з фермерами за продану державну продукцію з відповідною індексацією, має бути створено аграрний банк, забезпечено справедливі закупівельні ціни. Потрібно створювати підприємства, які перероблятимуть і потім збуватимуть продукцію як на внутрішній, так і на зовнішній ринки. Відкриття підприємств принесе створення нових робочих місць, зокрема й у сільській місцевості.

Рейтинг вашої партії останнім часом стрімко і впевнено  зростає. Про це свідчать серйозні соціологічні дослідження. Чим ви це пояснюєте?

Так, за останніми даними кількох поважних соціологічних центрів, нашій партії довіряє  більше всього виборців. Вважаю, що це оцінка нашої послідовної позиції, послідовної боротьби за права людей. Але, зазначу, рейтинги партій – це мінливі цифри. Ми на них не зосереджуємось. Значно важливіші для нас ті цифри, які відображують рівень життя людей, їх благополуччя. За них ми боремось зараз. І за них змагатимемось після того, як здобудемо більшість у міських органах влади. Бо, як я казав вже не раз, наші головні конкуренти – це не тимчасові політичні проекти, а бідність, корупція та несправедливість. І разом з усіма українцями ми їх здолаємо.

Подiлитись посиланням:
Додати коментар

Захисний код
ONLINE новини
Середа, 01 лютого 2017
З ініціативи місцевих депутатів від «Батьківщини» Луцька та Ковельська міські ради, а також Маневицька районна рада на Волині ухвалили звернення до…