Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Валерій Дубіль: «Батьківщина» - єдина сила, яка діє в інтересах людей

  • Четвер, 20 квітня 2017
  • 5563

25 березня під час 14 зїзду Всеукраїнського обєднання, «Батьківщина» висунула своїх кандидатів на вибори обєднаних громад. Про завдання, які ставить перед собою партія перед людьми, ми говорили з народним депутатом України, головою Чернігівської обласної парторганізації Валерієм Дубілем.

- Валерію Олександровичу, розкажіть, чому було прийняте рішення брати участь у виборах об’єднаних територіальних громад?

- Наше об’єднання – найстарше в Україні, і це – пряме свідчення того, що люди нам довіряють. Ми – не політичний проект, створений «під вибори», ми не перефарбовуємось і не змінюємо «будьоновки». Усі рішення приймаються спільно партійцями під час з’їздів. Окрім того, маючи довгу історію, «Батьківщина» представлена на усіх рівнях – і у Верховній Раді, і в  обласних, міських, селищних. Нині в Україні проходить процес децентралізації, створюються громади. На останніх виборах ми здобули перше місце по Україні за кількістю обраних голів і депутатів. Люди просто не погоджуються з політикою чинної влади. Вони бачать, що ані Майдан, ані Революція Гідності не дали результатів, не змогли зрушити систему хабарництва і кумівства. «Батьківщина», натомість, діє принципово і поступово, люди бачать реальний результат, а не порожні слогани. Ми, спільно з партійцями з усіх куточків України, прийняли рішення йти на ці вибори, щоб українці мали надію, щоб мали вибір – голосувати за образ, створений для отримання голосів, чи голосувати за реальну можливість розбудувати власну громаду і змінити життя її мешканців на краще.

IMG 9390

- Ви згадали про децентралізацію. Як Ви взагалі ставитеся до обєднання територіальних громад?

- Сьогодні згори людям обіцяють добровільне, я це підкреслюю, добровільне об’єднання громад. Але натомість ми бачимо, як і місцева влада,  і депутати-мажоритарники руйнуть сподівання людей.

Такі випадки не поодинокі. На Чернігівщині, наприклад, цьому процесу  перешкоджали місцеві посадовці при створенні Новобасанської громади. Тобто, ми маємо такий собі колапс: наче обєднання добровільне, наче громади мають вирішувати свої питання на місцях. Насправді ж це все – тільки на словах. Саме тому ми висуваємо своїх кандидатів скрізь по об’єднуваних громадах, і одразу після перемоги, всією командою, на всіх рівнях будемо добиватися реального виконання гасел, якими сьогодні замилює очі влада.

- З чим Ваша сила йде до людей? Які завдання перед собою ставить Ваша команда?

- Найболючіше питання сьогодні – продаж землі. Продаж не у державну власність, а агрохолдингам, які контролюють олігархи, продаж іноземцям. Якщо це допустити, українська земля вже буде не українською. Як писав Грушевський, «біда України в тому, що нею керують ті, кому вона не потрібна». Так само і наші чорноземи опиняться у руках тих, кому вони потрібні лише задля швидкого прибутку.

Наша лідер Юлія Тимошенко, вся наша команда неодноразово заявляли, що земля – не товар, вона має належати народу. На загальноукраїнському рівні ми добились продовження мораторію на продаж землі, боремось за його подальшу пролонгацію, проти повзучого продажу під другими назвами типу оренди. На Чернігівщині ми допомогаємо розв’язувати земельні проблеми людей. Дуже багато зараз паїв залишилося від людей, які померли, і треба заключати нові договори – з громадами, радами, щоб ці землі не розікрали. Законодавство у нас недосконале, я повторюю, і через це виникає бюрократична тяганина. Чи буде бабуся чи дідусь їздити з папірцями по бюрократичних інстанціях? Авжеж, ні.

IMG 9422

У кожному районі Чернігівщини є громадські приймальні. За кожним районом, громадою у нас закріплені депутати облради, є місцеві депутати, які завжди допоможуть не на словах, а ділом. По завершенню виборів у громадах, коли наша потужна команда візьме у свої руки віжки, ми зможемо відстоювати право людей на землю вже на рівні керівництва громадою.

18053252 1514550765253001 940795011 o

Окрім цього, я створив депутатсько-експертну групу з реформи системи охорони здоров’я. До неї увійшли і академіки, і юристи, і представники громад, і лікарі, і фельдшери сільських ФАПів. На жаль, гострі дискусії на рівні громад і медичного загалу ведуться зараз, вже під час проведення реформи, коли наламані  перші дрова, замість того, щоб обговорити все прозоро і публічно заздалегідь, на попередній стадії публічного обговорення. Разом із представниками групи ми їздимо селами і селищами – щоб якомога глибше вивчити проблеми та віднайти механізми їхнього вирішення.  У результаті ми розробимо законопроект, який стане альтернативою діям МОЗ та інших посадовців, які хочуть ліквідувати ФАПи (це вже задокументовано!), і вже нелогічно поділили госпітальні округи. Саме від взаємодії із громадами сьогодні залежить доля цієї роботи. Представники «Батьківщини» - люди, з якими ми зможемо разом добитися результату.

Це – основні зміни, яких наша команда першочергово добиватиметься, коли люди дадуть нашим кандидатам мандат довіри. Нині ж на Чернігівщині продовжує діяти понад 30 соціальних програм, започаткованих ще 10 років тому – це і громадські приймальні, і допомога освітнім закладам і сільським закладам культури, допомога обладнанням лікарням. Ми завжди допомагатимемо там, де потрібно. Але цю функцію має виконувати держава, а не меценати і благодійники. Наше завдання – зробити так, щоб люди могли жити із упевненістю, що завтра буде краще, аніж учора, їхні діти будуть здорові і нагодовані, а батьки не будуть змушені працювати на городі, заробляючи копійки за ті овочі. 

- Якого результату Ви очікуєте від виборів, які пройдуть у Комарівській, Менській і Козелецькій громадах?

- Останні вибори показали: не зважаючи на «каруселі», підкуп, залякування, люди починають розуміти, що ті 200 гривень, які вони сьогодні отримають за голос, завтра у них заберуть через податки, грабіжницьку політику, невиконані обіцянки. Сьогодні неможливо прослідкувати за кого ви проголосували. А тому люди починають голосувати по совісті. І ми бачили результат, який був на минулих виборах. «Батьківщина» – лідер за кількістю обраних місцевих депутатів та голів ОТГ, які відбулися у грудні 2017р. Перемогу отримали 645 представників партії.

18049796 1514550655253012 535456082 o

У «Батьківщини» не така ціль, як у опонентів, які хочуть завести якомога більше кандидатів, щоб мати можливість розграбувати сусідів, родичів, односельчан. Наша мета – привести до керування професійну команду, яка не ховатиметься за кабінетами і дверима, а приходитиме у кожен будинок, дізнаватиметься думку кожного мешканця громади і захищатиме їхні інтереси. Лише у таких стосунках можуть розвиватися громади, лише так можна зрушити цю велику хабарницьку машину з місця.

Кожен з наших кандидатів проходить перевірку і узгоджується партією. Тому ми несемо особисту відповідальність. І я впевнений, тільки коли «батьківщинівці» виборють перемогу, управління громадами здійснюватиметься відкрито, а кожен її мешканець зможе впливати на рішення, що приймаються.

Нагадаємо, вибори до Комарівської, Менської і Козелецької громад відбудуться 30 квітня.

За матеріалами "Голос Батьківщини" від 7 квітня 2017 р.

Подiлитись посиланням:
Додати коментар

Захисний код
ONLINE новини
Середа, 01 лютого 2017
З ініціативи місцевих депутатів від «Батьківщини» Луцька та Ковельська міські ради, а також Маневицька районна рада на Волині ухвалили звернення до…