Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Якщо не заборонити продаж землі, Україна втратить суверенітет

  • Четвер, 13 квітня 2017
  • 1098

Наразі реалізується стратегія відбирання в народу України останнього ресурсу – сільськогосподарської землі. Про це під час прес-конференції у Києві заявила лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

За її словами, президент, прем’єр-міністр, міністр фінансів і голова НБУ підписали лист намірів про те, що цього року сільськогосподарська земля піде з молотка. Окрім того, не без участі президента до Конституційного суду направлено подання про скасування мораторію на продаж землі.

«Це подання підписали депутати БПП, «Народного фронту», частина «Самопомочі» і депутат від Радикальної партії. І голова держави тисне, щоб це подання про скасування мораторію було розглянуто» , – сказала народний депутат.

У зв’язку з цим партія і фракція «Батьківщина» пропонує розпочати процедуру підготовки до Всеукраїнського референдуму. Відповідно до ст.72 Конституції України, він проголошується за народною ініціативою на вимогу не менше трьох млн. громадян України, які мають право голосу за умови, що підписи про призначення референдуму зібрані щонайменше, як у двох третинах областей і щонайменше, як по 100 тисяч підписів у кожній області.

Голова Чернігівської обласної парторганізації ВО «Батьківщина», народний депутат Валерій Дубіль розповів, що область має велику площу плодючого чорнозему, а тому питання недопущення продажу землі - принципове:

«Ще у лютому Чернігівська обласна рада підтримала ініціативу «Батьківщини» і звернулася до Верховної ради і Кабміну. «Батьківщина» разом з тисячами фермерів по всій Україні виборола мораторій на продаж землі. Але цього замало. Влада так просто не відступається від того, щоб розпродати чорноземи і заробити гроші.

У Конституції задекларовано, що вона є об’єктом права власності українського народу. Президент, як гарант Конституції, особисто несе відповідальність за майбутнє українських чорноземів », - сказав Валерій Дубіль.

17

За його словами, якщо землю продадуть, Україна може втратити свій суверенітет:

«На Чернігівщині, як і по всій Україні, ми об’єдналися з фермерами. І ми налаштовані категорично проти того, щоб Україна, українські чорноземи опинилися в руках олігархів. У руках тих родин, які нині грабують нашу державу.

IMG 7801 1

Потрібно визначити, що всі землі можуть скуповуватись тільки державою за економічно обґрунтованими умовами» , - сказав Валерій Дубіль.

У Чернігові під час прес-конференції віце-президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України, голова фракції «Батьківщина» в облраді Іван Якуб поділився, яке питання місцеві фермери бачать винесеним на референдум:

17902801 1897700323849223 569159567 o

«На референдумі, в першу чергу, має стояти питання заборони продажу землі. Адже вона має працювати на державу. Але ситуації різні бувають у людей. Тому необхідно обговорити і те, що якщо хтось хоче продати свої землі, то право їх викупати має тільки держава» .

19 квітня за сприяння «Батьківщини» відбудеться зібрання ініціативної групи для проведення Всеукраїнського референдуму за народною ініціативою щодо землі. 

За матеріалами: ba.org.ua, garmata.tv, val.ua.

Подiлитись посиланням:
Додати коментар

Захисний код
Архів новин розділу
<< < бер. 2019 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Новини інших розділів
Четвер, 28 лютого 2019
Народний депутат України Валерій Дубіль прокоментував так званий виклик на допит у справі щодо «виборчої сітки». «Про те, що мене хтось кудись…
Інтерв’ю