Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Парламентський комітет з питань охорони здоров’я підтримав пропозицію Валерія Дубіля виділити додатково гроші на порятунок важкохворих українців

  • Середа, 21 березня 2018
  • 603

Вчора члени парламентського комітету з питань охорони здоров’я одноголосно підтримали поданий народним депутатом з фракції «Батьківщина» Валерієм Дубілем законопроект № 8035, який збільшить фінансування програми «Лікування громадян України за кордоном» у разі його підтримки депутатами у залі парламенту.

Про це у кулуарах Верховної Ради розповів журналістам народний депутат з фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль.

Відзначимо, що гроші за цією програмою спрямовуються для лікування хворих українців, яким не може бути надана відповідна медична допомога в Україні:

«Комітет проголосував за підтримку у першому читанні законопроекту, який надважливий для сотень хворих українців і їхніх рідних. І я, як і сотні важкохворих пацієнтів, волонтерів, вдячний за підтримку. Якщо парламентарі підтримають його вже у залі Верховноі Ради, ми зможемо врятувати сотні життів», - розповів «батьківщинівець».

За словами народного депутата, у минулому році за цією програмою вилікувалися 208 осіб, на що з держбюджету витратили 608 млн. 72 особи лікування не отримали. Цього року лікування потребують близько 280 осіб, і ця цифра може зрости до 825 осіб. Відповідно, збільшиться й необхідна сума.

«Ще 26 лютого я звернувся до МОЗу за уточненими даними, адже потреба змінюється постійно. Відповіді чекаю досі. Як тільки буде нова сума, подам законопроект на заміну. Поки ця цифра складає 302 млн грн, які можна виділити за рахунок економії за іншими бюджетними програмами», - говорить нардеп.

Окрім того, як розповів Валерій Дубіль, депутати під час комітету запропонували перенаправити близько 200 млн, які необхідні на цю програму, з програми 0301860 «Реставрація та пристосування Маріїнського палацу в м.Києві».

«З відповідним проханням члени комітету звернуться до прем’єр-міністра і коаліції. Вони й вирішать – що важливіше: реконструкція, яка вже з’їла мільйони і яка ніяк не завершиться, чи життя реальних людей», - говорить Валерій Дубіль.

Окрім того, під час свого засідання, комітет з питань охорони здоров’я  підтримав для розгляду у першому читанні й два інших законопроекти за співавторства Валерія Дубіля. Зокрема, законопроект № 7197 удосконалює умови надання первинної та профілактичної медичної допомоги дітям. Законопроект № 7198 впроваджує системний та комплексний підхід до вакцинації проти інфекційних хвороб.

«Маю надію, депутати вже у залі парламенту підтримають ці ініціативи і ми їх разом доопрацюємо до другого читання. Питання медицини має бути пріоритетним, адже від нього залежить здоров’я і життя мільйонів українців», - резюмував нардеп.

За матеріалами ba.org.ua.

Подiлитись посиланням:
Архів новин розділу
<< < вер. 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30