Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Валерій Дубіль: Медсестри зі шкіл і дитячих навчальних закладів не зникнуть, якщо буде виконуватися Закон

  • П'ятниця, 30 березня 2018
  • 492

За матеріалами блогу на lb.ua.

До мене звернулися батьки школярів однієї з чернігівських шкіл. Вони побоюються, що у навчальному закладі їхніх діток ліквідують посаду медсестри у звязку з медреформою. Мовляв, Наказ Міністерства охорони здоров’я № 157 скасовує деякі медичні первинні документи. А разом із тим – у медсестер не буде роботи, і тому їх скоротять. Одразу скажу – законодавчо школярі від цього убезпечені. А от на практиці – може статися будь-що.

Згідно з 22 ст. ЗУ «Про загальну середню освіту», «Учні (вихованці) закладів загальної середньої освіти незалежно від підпорядкування, типів і форм власності забезпечуються медичним обслуговуванням, що здійснюється медичними працівниками, які входять до штату цих закладів або відповідних закладів охорони здоров'я, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Заклади охорони здоров'я разом з органами управління освітою та органами охорони здоров'я щорічно забезпечують безоплатний медичний огляд учнів (вихованців), моніторинг і корекцію стану здоров'я, проведення лікувально-профілактичних заходів у закладах загальної середньої освіти незалежно від підпорядкування, типів і форм власності».

Тобто, законодавством передбачено два варіанти організації роботи медичного кабінету школи: відкриття медичного кабінету як структурного підрозділу школи або укладення договорів про медичне обслуговування з районною поліклінікою.

У першому випадку керівництву школи необхідно зібрати пакет документів та подати його до Міністерства охорони здоров’я України для отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, як цього вимагає законодавство України. АЛЕ відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 2 березня 2016 р. № 285, Міносвіти не зможе отримати ліцензію на медичну практику для діяльності саме медсестри (хоча раніше Міністерство мало право передбачати гроші на фінансування посади).

Залишається другий варіант. Згідно з Законом №2002, школа має укласти договір із районною поліклінікою, яка має ліцензію, та підготувати приміщення, що відповідатимуть санітарним, будівельним та протипожежним вимогам відповідно до Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (ДСанПіН 5.5.2.008-01). Відповідно до договору, школа з частини свого фінансування (яке вона отримує через субвенцію), платитиме поліклініці за послугу. Тобто, сплачені за послугу школою гроші медсестра отримуватиме від школи через місцеву поліклініку-держпідприємство (або поліклініку-комунальне підприємство).

Таким чином, через неузгодженість дій між МОЗом і Міносвіти, через дефіцитний бюджет, за який проголосувала влада, маємо цю проблему. До того ж у школах, у місцевих управліннях освіти не проводилось жодної роботи, щоб розяснити – як пристосуватися до нової реформи. На жаль, зараз все залежить від недофінансованої освітньої субвенції – якщо директори шкіл знайдуть гроші на те, щоб заключити договір із поліклінікою, то медсестра в них буде, якщо ні – вони вимушені будуть порушити Закон. Бо діюча влада проголосувала за бюджет, який не може у повному обсязі профінансувати жодну реформу.

Звертаюся до всіх мешканців Чернігівщини: якщо у Вашій школі відмовляються винаймати медсестру, звертайтеся до моєї громадської приймальні за адресою: вул. Магістратська, 13. Разом з юристами вирішимо цю правову колізію!

Подiлитись посиланням:
Архів новин розділу
<< < бер. 2019 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31