Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Інсулінозалежні не можуть розраховувати на МОЗ

  • Вівторок, 21 серпня 2018
  • 135

За матеріалами блогу Валерія Дубіля на kievvlast.com.ua.

До мене, як до народного депутата, неодноразово зверталися наші громадяни із проблемою, що в аптеках практично закінчилися безкоштовні або частково безкоштовні інсуліни. А все це через те, що МОЗ розробив і впровадив нові правила отримання пацієнтами інсулінів – замість механізму проведення тендерних закупівель тепер маємо механізм компенсації їхньої вартості аптекам (реімбурсації), коли пацієнти отримують препарати або повністю безкоштовно, або з доплатою. Все начебто чудово і правильно. Але така схема привела до того, що ціни на інсулін за затвердженим МОЗом реєстром зросли на 30-43%!

Це вплинуло і на потребу в фінансуванні закупівель інсуліну - за останні два роки вона збільшилась у понад півтора разу – з 1 до 1,6 млрд грн, а виділених з держбюджету 700 млн тепер вистачає тільки на 44% від загальної потреби. Проблему із рештою 900 млн Уряд пропонує вирішити областям самостійно. Та не всі вони мають такі можливості.

Наприклад, у Закарпатській області не вистачає 11,2 млн грн, у Мелітополі (Запорізька область) – 1 млн грн. У Миргороді Полтавської області через відсутність інсуліну 19-літній юнак впав у діабетичну кому. На Волині при потребі майже у 30 мільйонів гривень, з держбюджету профінансували лише половину.

У Харкові взагалі найкритичніша ситуація. Там люди вже пікетували мерію і зберуться на мітинг завтра, адже з міського бюджету не виділили ані копійки на фінансування інсулінів для діабетиків. МОЗ просто не зміг забезпечити їх ліками у необхідній кількості (виділивши небагато більше за 30% із 65 необхідних млн грн). І замість того, щоб спільно із областями вимагати виділення необхідної суми, МОЗ, як і зазвичай, переклав всю відповідальність на місцеву владу, і самоусунувся від вирішення ситуації.

Ще на початку року в Верховній Раді на круглому столі порушували це питання, проте й досі жодного кроку назустріч українцям МОЗ не зробило. Тому я, як народний депутат, вимагатиму від Уряду відкрити очі на ситуацію і нарешті вирішити її. Впевнений, одразу після зміни влади ми налаштуємо систему охорони здоров'я так, щоб кожен українець відчував що держава про нього дійсно дбає.

Подiлитись посиланням:
Архів новин розділу
<< < лют. 2019 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28