Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Родичі важкохворих заблокували МОЗ

  • П'ятниця, 28 вересня 2018
  • 236

39 добу під стінами Міністерства охорони здоров'я живуть родичі важкохворих, яким не можуть допомогти в Україні. Такими пацієнтами має опікуватися держава – на операції закордоном щороку з держбюджету виділяється фінансування. Проте у цьому році гроші закінчилися ще в травні, і до цього часу у Міністерстві так і не знайшли достатньої суми, щоб перекинути на відповідну бюджетну програму. Минулої неділі, не дочекавшись виділення грошей, помер 45-річний Володимир Скрипов. Ця смерть на руках чиновників МОЗу!

Нам набридло чекати – сьогодні ми зайшли до МОЗу з єдиним питанням – коли важкохворі пацієнти зможуть отримати необхідне їм лікування. Жоден з чиновників не вийшов!

Про це сьогодні під стінами Міністерства охорони здоров'я заявив голова громадської організації «За трансплантацію» Юрій Андреєв.

Люди, обурені такою бездіяльністю, ще наприкінці серпня встановили намети під Міністерством. Адже гроші у держави є – про це свідчить відповідь Мінфіна на звернення народного депутата з фракції «Батьківщина» Валерія Дубіля: за прогнозами, понад 900 млн грн, спрямованих на «реформу» первинки у цьому році залишаться невикористаними – бо медзаклади не встигли піписати договори з Нацслужбою здоров'я.

«МОЗ не хоче перерозподіляти ці гроші, бо більше опікується своєю піар-віддачею від проведення реформи, аніж реальним порятунком життів своїх громадян. Як електорат, ці понад сотня життів не варті їхньої уваги. Та навіть з невикористаних МОЗом коштів за 8 місяців цього року можна сказати – у Міністерстві не вміють управляти галуззю. Тоді, як медицина недофінансована в принципі, вони не можуть освоїти кошти за рядом програм. А це – чиєсь здоров'я, чиєсь життя», - розповів Валерій Дубіль, керівник робочої групи бюджетного комітету, яка має вишукати невикористані МОЗом кошти для пїхнього перерозподілу на програму «Лікування громадян України за кордоном».

Під час засідання групи 27 вересня, МОЗ не надав своїх пропозицій про збільшення фінансування вищевідзначеної програми. Єдине, що запропонували його керівники – використати 49,8 млн грн, які вже лежать на рахунках іноземних клінік з 2015, 2016, 2017 років, на нових пацієнтів. Проте, за словами депутатів, цього зробити неможливо - це порушить Бюджетний кодекс. МОЗ мав би ці гроші повертати у бюджет ще у минулих роках. Проте депутати доручили МОЗу спільно з Мінфіном знайти шляхи, як це можна зробити – у тому числі прийнявши відповідний законопроект.

Друге, про що говорили представники МОЗу – використати на потреби важкохворих пацієнтів 36 млн з програми трансплантації в Україні. Проте цих грошей недостатньо – нині потрібно понад 300 млн грн.

Згадували депутати і законопроектт №8035, який Валерій Дубіль подав ще у лютому цього року. Він дозволив би збільшити фінансування програми «Лікування громадян України за кордоном» на необхідну суму. Проте він не проголосований і досі.

Валерій Дубіль передав представникам МОЗу свої пропозиції – з яких коштів Міністерства можна виділити необхідну суму. Чиновники пообіцяли проаналізувати, проте коли саме буде відповідь – не уточнили.

Тим часом Валерій Дубіль запевнив журналістів – вже на наступний бюджетний комітет і сесійний тиждень він добиватиметься голосування за його законпроект, поданий ще в лютому №8035, про збільшення фінансування програми, адже розраховувати на Міністерство охорони здоров'я важкохворі, на жаль, не можуть.

Активісти ж переконують: доки програму не профінансують, намети з-під МОЗу не зникнуть.

За матеріалами сайту "Українські новини".

Подiлитись посиланням:
Архів новин розділу
<< < бер. 2019 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31