Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Влада не опікується важкохворими українцями

  • Понеділок, 05 листопада 2018
  • 200

За 10 місяців роботи МОЗ не зробив нічого для розвитку трансплантології в Україні.

На цьому наголосив народний депутат із фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль під час висадження «Алеї життя» біля Київської міської лікарні швидкої допомоги.

За його словами, держава робить замало для порятунку життів важкохворих людей: «МОЗ досі не спромігся розвинути в Україні систему трансплантології і тому таких пацієнтів МОЗ відправляє за кордон. Але минулого року виділених із бюджету коштів вистачило лише на лікування 146 пацієнтів. Потім ми, депутати, знайшли додаткові засоби і врятували за рік 208 життів. А у «черзі смерті» було 226».

За його словами, цього року через недбале ставлення чиновників МОЗу бюджетних коштів вистачило лише на лікування 141 пацієнта. Вони закінчилися вже у травні. І лише боротьба активістів і депутатів допомогла відправити на лікування та врятувати життя ще 57 пацієнтам.

«Та хворих ще більше, і «черга смерті» не ліквідована. Бо щорічно лікування потребують насправді не 190 або 220 людей, а вдесятеро більше. Бюджет цього просто не потягне», – акцентує нардеп.

Вирішення проблеми він вбачає у впровадженні системи добровільного медичного страхування, коли за працюючого заплатить роботодавець, за непрацюючого – держава.

По-друге, потрібно розвинути ту саму трансплантологію в Україні. Понад 80% важкохворих, яких сьогодні відправляють за кордон, потребують трансплантації.

Як зазначив Валерій Дубіль, цьогоріч у бюджеті виділили 112 млн грн на пілотний проект з розвитку трансплантації.

«МОЗ не розпочав його впроваджувати з початку року – просто спростив собі завдання. Всі 9 місяців він не працював у цьому напрямі – не почав створювати єдину систему з реанімаційних центрів і центром трансплантації. А тільки вкотре передав гроші, призначені для оплати трансплантаційних операцій для конкретних пацієнтів, на закупівлю обладнання в центри трансплантації. Але ж це не вихід із ситуації. Треба змусити МОЗ запустити і реанімаційний центр, а також центр трансплантології в Україні», – сказав політик.

«Ми з Юрієм Андреєвим і з народними депутатами маємо зробити все, щоб у нашій країні була трансплантологія, і щоб кошти не виїжджали за кордон, і щоб за ці ж кошти ми могли врятувати вдесятеро більше людей.

Ми сьогодні висаджуємо цю символічну «Алею життя», дякуючи донорам. Їхня людяність навіть після смерті дозволила врятувати життя одній або декільком людям. Чому ми садимо дерева саме в лікарні швидкої допомоги? Саме з таких медичних установ, і загалом - з центрів трансплантації і починається становлення ефективно функціонуючої системи трансплантації в країні. І я впевнений, разом ми зможемо дотиснути МОЗ і вирішити питання лікування важкохворих в Україні», - резюмував нардеп.

Нагадаємо, Валерій Дубіль ініціював створення групи при бюджетному комітеті з вишукування невикористаних МОЗом коштів. Завдяки її роботі було віднайдено перший 101 млн грн на лікування важкохворих українців. Група продовжує вишукувати невикористані кошти.

За матеріалами ba.org.ua.

Більше фото з заходу тут.

Подiлитись посиланням:
Архів новин розділу
<< < лип. 2019 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31