Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Валерій Дубіль: Тарифи МОЗу не дозволять розвиватися державним і приватним медзакладам

  • Четвер, 25 квітня 2019
  • 53

МОЗ встановив тарифи на медпослуги, які не задовольняють медзаклади: державні та комунальні – не дадуть нормально розвиватися, приватні – не будуть зацікавлені знижувати рівень медобслуговування, щоб збільшити об’єм продажів послуг.

Про це сьогодні журналістам у Верховній Раді заявив народний депутат фракції «Батьківщина», заступник Голови партії Валерій Дубіль.

«Представники приватної медицини, наші експерти вже сьогодні говорять, що вони не зацікавлені співпрацювати з державою. Бо ті тарифи, які чиновники їм пропонують – близькі до собівартості послуг. А отже вони будуть вимушені обмінювати якість на кількість, а це їх не влаштовує. І я зараз говорю не про якість медичної допомоги, а про якість медичного обслуговування – про комфортність отримання медичної допомоги. Це черги, ремонт, кількість медперсоналу. То як вони конкуруватимуть із державними, якщо будуть в однакових умовах? Де економічна зацікавленість?» – запитує Валерій Дубіль.

Представник «Батьківщини» скептично ставиться й до оновлення державних закладів за встановлених тарифів.

«Як вони можуть закуповувати обладнання, підвищувати зарплати медперсоналу, якщо тарифи будуть не набагато більшими за собівартість послуг? Ви подивіться, наскільки змінилися зарплати на первинці, у сімейних лікарів – збільшилися тільки у одиниць, решта отримує ще менше, ніж раніше!» – обурюється нардеп.

Валерій Дубіль наголосив: чиновники мали б зробити те, що й команда «Батьківщини» – об’єднати людей з найрізноманітнішим досвідом у царині медицини, щоб вивести формулу, яка б влаштовувала всіх. Натомість, вони тільки розкидаються гарними словами, для яких немає підґрунтя.

«Якби чиновники це зробили, то ми б отримали єдину формулу витягнення медицини з ями, на впровадженні якої наша команда наполегливо акцентує не перший місяць – це введення загальнообов’язкового медичного страхування. Це – єдиний варіант, який дозволить і наповнити галузь грошима, і звільнити від навантаження гаманці пацієнтів, і дасть можливість оновитися державному сектору, і створить реальну конкуренцію між приватними медзакладами», – резюмував нардеп.

За матеріалами ba.org.ua.

Подiлитись посиланням:
Архів новин розділу
<< < лип. 2019 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31