Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Валерій Дубіль: МОЗ має встигнути запустити трансплантологію, щоб врятувати всіх важкохворих українців

  • Вівторок, 08 жовтня 2019
  • 127

МОЗ має пришвидшити запуск трансплантації і не відкладати його до 2021 року, щоб встигнути врятувати всіх важкохворих українців.

Про це сьогодні після круглого столу «Перспективи запровадження трансплантації в Україні. Стан реалізації Закону України «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» заявив перший заступник голови комітету з питань здоров’я нації, народний депутат з фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль.

За його словами, в Україні є центри трансплантації і є кваліфіковані лікарі. Але немає системи трансплантації. Тому ми маємо найнижчу кількість пересадок в Європі. Якщо в 2018 році було зроблено 129 трансплантацій, то в 2019 – тільки 38:

«Це пов'язано і зі знищенням діючих медичних центрів, і звільненням провідних фахівців (Охматдит), і з тим, що після прийняття нового законопроекту колишнє керівництво МОЗу провалило підготовку і прийняття підзаконних актів, не створило єдину інформаційну систему, в якій повинен був бути реєстр донорів і реципієнтів. У результаті трансплантація опинилася поза законом. Ми змушені були перенести її запровадження до 01.2020», - закцентував він.

Нардеп відзначив, що реєстру донорів і підзаконних актів немає й досі. Уже другий рік поспіль МОЗ не використовує кошти держпрограми з розвитку трансплантації - їх перекидають на інші напрямки і покупку устаткування. У 2018 і 2019 - по 112 млн грн.

«Тому розвиток трансплантації вкотре відкладається, тепер до 2021 року. І в цей час ми змушені відправляти тяжкохворих пацієнтів на лікування за кордон. А це в 2,5-3 рази дорожче, ніж в Україні», - наголосив Валерій Дубіль.

Народний обранець відзначив, що сьогоднішній круглий стіл - перший захід за багато років, на якому зібралися представники влади і громадськості: міністерка, депутати, провідні українські лікарі, представники пацієнтських організацій. І у такому форматі нарешті вдалося всебічно разом обговорити кроки з запровадження повноцінної трансплантології в Україні: від створення повноцінного реєстру і організаційних моментів – до повноцінного фінансування.

«Трансплантація необхідна українцям терміново – вона рятує життя і лікує важкі хвороби. МОЗ має врешті перейти до активних дій. Передумови для цього вже є – сьогоднішній круглий стіл засвідчив, що нова влада вже вивчила проблему і знає що робити», - резюмував Валерій Дубіль.

За матеріалами ba.org.ua.

Подiлитись посиланням:
Архів новин розділу
<< < лип. 2020 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31