Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Мусимо терміново змінити систему медичних стандартів

  • Середа, 04 грудня 2019
  • 313

За матеріалами фейсбуку Валерія Дубіля.

З 1 квітня реформа медицини пошириться на всі рівні, гроші підуть за пацієнтом тепер уже й до лікарень.

І чим ближче ця дата, тим більше запитань мені надходить від лікарів – скільки держава платитиме за той чи інший випадок і чи вистачить цих коштів на зарплати, чи очікувати звільнень. На жаль, й досі незрозуміло, скільки та за яку послугу – немає стандартів, бо останні роки розробкою її системи не займалися. А від них залежать і зарплати лікарів, і існування лікарень, і надання меддопомоги пацієнтам.

Тому зараз нам терміново потрібно докорінно змінити систему медичних стандартів. І щоб обговорити, як це найкраще зробити, вчора провів перше засідання підкомітету з питань технічного регулювання та стандартизації у сфері охорони здоров’я. З депутатами, експертами та представниками МОЗу прийшли до спільного висновку – стандартизація в охороні здоров’я не схожа на жодний інший її вид, тому не може підпадати під загальні норми, як це спробували зробити у 2014 – не можна висувати однакові вимоги до роботи кондиціонера і лікаря. Тож вирішили: необхідно проводити не косметичні зміни, а докорінно змінити систему медичних стандартів.

Почнемо з регулювання участі в розробці медичних стандартів органів лікарського самоврядування. Від цього залежать в ефективне використання коштів, і якість медпослуги, і захист лікаря від професійних ризиків, і захист пацієнта від лікарської помилки. Найближчим часом рекомендуватимемо комітету внести відповідні правки до прикінцевих положень сполосованої версії законопроєкту про самоврядування лікарських професій.

Подiлитись посиланням:
Архів новин розділу
<< < лист. 2020 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30