Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Валерій Дубіль: МОЗ не має єдиної концепції проведення медреформи

  • Вівторок, 11 липня 2017
  • 125

«На розвиток системи охорони здоров'я в Україні закордонні фонди витрачають шалені гроші. І все ж, з роками значних змін люди не відчувають».

Про це заявив народний депутат з фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль після зустрічі голів медичних профспілок, громадських організацій і асоціацій із представниками USAID.

За його словами, у медичної спільноти багато запитань до Міністерства:

«МОЗ дозволив українським лікарям користуватися міжнародними протоколами з інтернету. Іноземною мовою, без адаптації до українських реалій! Та у нас не всі ліки є, що говорити про обладнання, яким користується Європа!

Медична спільнота занепокоєна й тим, що 8 з 10 пігулок виробляється в Україні, а МОЗ на це не звертає уваги, виводячи гроші за кордон. Люди занепокоєні: досі не поставлені препарати на мільярди гривень за гроші бюджету 2015 року, а частина поставлених вже не врятує життя! В «Охматдиті», наприклад, лежать прострочені ліки на мільйони гривень», - обурився Валерій Дубіль.

Політик наголосив, що у проведенні медичної реформи МОЗ не має єдиної стратегії і залучає до обговорень тільки «вигідних» фахівців.

«Є певне коло «спеціалістів», об’єднане навколо МОЗу. Решту ж, хто знає всю систему зсередини, хто відкрито говорить, що сьогодні зарплата у лікаря і у санітарки однакова -  123$, і так не має бути, МОЗ вважає ворогами.

У нашої фракції є концепція проведення медичної реформи, і її блокують на всіх рівнях. Комусь невигідно створити прозору систему охорони здоров’я і провести реальну реформу», - розповів парламентар.

Валерій Дубіль підкреслив, що продовжить зустрічатися із фахівцями галузі охорони здоров’я, щоб убезпечити людей від неякісної медреформи, бо «тільки через відкрите обговорення, через діалог і дискусію можна вирішити всі проблеми медицини і прийняти рішення, яке задовольнить і пацієнтів, і лікарів».

Нардеп нагадав, що вже у четвер парламент може прийняти «сирий» законопроект 6327, який створює монополіста – розпорядника 80 млрд бюджетних коштів і закликав депутатів його не підтримувати.

За матеріалами ba.org.ua.

Подiлитись посиланням:
Архів новин розділу
<< < серп. 2017 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31