Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Валерій Дубіль: Рахункова палата вирішила звернутися до правоохоронних органів через діяльність МОЗу

  • П'ятниця, 01 вересня 2017
  • 344

У той час, як МОЗ розповідає про ефективне використання коштів на держзакупівлю ліків, Рахункова палата на своєму засіданні вирішила передати дані аудиту до правоохоронних органів.

Про це розповів народний депутат від «Батьківщини» Валерій Дубіль після подання депутатського звернення до Рахункової палати.

«В аудиті Рахункової палати не всі факти отримали належну оцінку, про це я наголошував ще під час засідання колегії. Та звіт розглянули тільки вцілому. За два тижні його доопрацюють і врахують зауваження та доповнення. Свої напрацювання разом із командою експертів я виклав у депутатському зверненні до Рахункової палати», – сказав Валерій Дубіль.

Як розповів представник «Батьківщини», прийнята у 2015-2017 роках схема реалізації закупівель МОЗ із залученням міжнародних організацій призвела до дискримінації національних постачальників під час проведення процедури міжнародних закупівель:

«Між МОЗом та міжнародними організаціями підписані угоди, які роблять аудит ефективності проведення закупівельного процесу неможливим. Ніхто не може проконтролювати використання коштів Державного бюджету. Складається враження, що це – чергові схеми корупціонерів», – сказав нардеп.

Валерій Дубіль наголосив, що при формуванні бюджетної програми закупівель на 2017 рік не були враховані результативні показники реалізації аналогічної програми за 2015 рік, а був порушений і бюджетний кодекс.

«Це сталося через затягування міжнародними організаціями процесу закупівлі: медичні препарати та медичні вироби за кошти бюджету 2015 року закуповувались до грудня 2016-січня 2017 року. Під час проведення бюджетного процесу 2017 року ще не сформували звіт про використання коштів попереднього бюджетного періоду. Бюджетні витрати були заплановані за незрозумілими схемами. А інформація про втілення у життя цієї програми у попередні періоди була просто недоступною», – сказав політик.

Народний депутат зазначив, що добиватиметься не тільки включення його пропозицій до редакції звіту Рахункової палати, а й повноцінного розслідування правоохоронними органами проведення закупівель.

«Сотні мільйонів не мають осідати в кишенях чиновників, вони мають спрямовуватися на лікування людей. Здоров’я і життя людини – найбільший скарб, і «Батьківщина» захищатиме людей перед тими, хто на них намагається нажитися», – сказав Валерій Дубіль.

За матеріалами ba.org.ua.

Подiлитись посиланням:
Архів новин розділу
<< < бер. 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31