Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Через так звану медреформу Україна залишиться без лікарів

  • Середа, 20 вересня 2017
  • 309

Через безглузду, нищівну політику Уряду у медичній сфері, за останній рік близько 7 тисяч медиків виїхали з країни. І це – тільки початок «реформ».

Про це під час спілкування з журналістами у кулуарах Верховної Ради заявив народний депутат з фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль.

За його словами, багатотисячний мітинг медпрацівників, який зібрався під стінами Верховної Ради, прямо показує ситуацію у медичній сфері:

«Нищівна політика влади довела лікарів, людей, які рятують життя, до того, що їхнє життя стає неможливим. Вони залишаються без засобів до існування. Мало того, що отримують копійки, так їм ще й не платять. Заборгованість по заробітним платам – понад 800 млн гривень! До кінця року на заробітні плати потрібно ще 2,8 млрд гривень!

Кілька тисяч освічених спеціалістів лише останнім часом виїхали закордон у пошуках кращої долі і гідних заробітних плат! При тому, що в Україні тільки на первинці не вистачає 18 тисяч лікарів!», - обурився депутат.

«До речі, у Європі наших медиків чекають з розпростертими обіймами», - додав Валерій Дубіль, - «Польща, наприклад, уже скасувала додаткову атестацію для українських медпрацівників - лікарів і медсестер. У Європі розуміють, що отримують якісних медпрацівників, не витрачаючи грошей на їхню освіту. Лише наш уряд нічого не розуміє. Що рік такої безглуздої політики, і нас нема буде кому лікувати!».

Окрім того, якщо депутати все ж підтримають ключовий законопроект медреформи від Уряду №6327, то коли він вступить у дію, двоє із трьох медиків залишаться без робочого місця:

«Закон написаний людьми, які абсолютно не розбираються у системі охорони здоровя, які під гучними гаслами хочуть просто виділити собі 13 млрд грн на функціонування ще одного розподільчого органу - ЦОВВу. Таку цифру вже хочуть закласти у дербюджет 2018 року! А на саму систему охорони здоровя, на підвищення заробітних плат лікарям, вони не додадуть ні копійки! Це все ляже на плечі простого люду, і медицина стане платною!»

Батьківщинівець наголосив, що необхідно розяснити депутатам, які загрози насправді несе у собі законопроект №6327:

«Якби кожен депутат вчитався у суть законопроекту, то Рада б категорично не підтримала його у залі Парламенту. Перечитайте застереження юридичного управління! Подивіться, скільки сьогодні медиків зібралося під Верховною Радою! Вони хочуть реформи, але не такої, яку планує провести влада. Вони хочуть, щоб реформа відповідала Конституції і не звужувала їхні права».

Валерій Дубіль говорить, що влада вже не вперше намагається «протиснути» законопроект, зокрема через ЗМІ, якими володіє:

«Навіть сам парламентський телеканал «Рада» обірвав виступи народних депутатів як раз перед тим, як мала виступати Ольга Богомолець, щоб розставити всі крапки над «і» щодо мітингу медиків. Тим часом реклама про те, яка урядова реформа гарна, «крутиться» по каналу і вдень, і вночі. Депутати мають голосувати не за рекламні ролики, а за збалансований, розумний, стратегічно потрібний країні текст закону!», - наголосив Валерій Дубіль.

Представник «Батьківщини» запевнив, що продовжить відстоювати права і медиків, і пацієнтів:

«Реформа охорони здоровя в Україні відбудеться, і вона буде розумною. Нам потрібно відірвати від годівниці тих, хто вже приріс до неї щелепами, і вкладати гроші не у їхні гаманці, а у саму галузь! Тільки разом, разом із лікарями і пацієнтами, із простими людьми можна подолати той хаос, що панує в системі охорони здоров’я!», - сказав нардеп.

За матеріалами val.ua.

Подiлитись посиланням:
Архів новин розділу
<< < бер. 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31