Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Результати позитивного вирішення справ у громадській приймальні Валерія Дубіля

 1. За зверненням до громадської приймальні (далі – ГП) у лютому місяці 2014 року вирішено питання пенсійного забезпечення на пільгових умовах учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії з вересня 2013 року, якому у призначенні пенсії місцевими органами Пенсійного фонду було відмовлено.
 2. За колективним зверненням мешканців міста Чернігова до ГП у лютому 2014 році щодо функціонування у місті підпільного казино було підготовлено депутатське звернення до управління УМВС у Чернігівській області. За результатами перевірки відкрите кримінальне провадження та розпочате досудове розслідування.
 3. За колективною скаргою жителів міста Чернігова до ГП у серпні 2014 року щодо порушення вимог законодавства при використанні земель в одному із мікрорайонів міста Чернігова було підготовлене депутатське звернення на прокурора Чернігівської області. За результатами перевірки були виявлені грубі порушення вимог законодавства Чернігівською міською радою при відведенні земельної ділянки особі «К» в м. Чернігові. За результатами прокурорської перевірки особі «К» винесено припис з вимогою усунення виявлених порушень земельного законодавства та подано позов до суду про визнання недійсним рішення Чернігівської міської ради та укладеного договору оренди земельної ділянки.
 4. У січні 2013 року до ГП звернувся ФОП з проханням надати юридичну допомогу у стягненні коштів з двох селянських (фермерських) господарств за неналежне виконання останніми умов договору (будівельного підряду). Зокрема, селянські (фермерські) господарства порушили строки оплати виконаних ФОП підрядних робіт (ремонту) ферм на території Чернігівської області. Юристами ГП було підготовлено дві позовні заяви до Господарського суду Чернігівської області про стягнення заборгованості за неналежне виконання умов договору. В результаті тривалих судових процесів з повним юридичним супроводом в кінці 2013 року було винесено позитивне рішення та стягнуто на користь ФОП суму заборгованості близько 20 тисяч гривень.
 5. У червні 2013 року до ГП звернувся охоронець однієї з приватних фірм у місті Чернігові з проханням надати юридичну допомогу, шляхом стягнення через суд невиплаченої при звільненні з роботи заробітної плати, встановлення факту перебування в трудових відносинах з роботодавцем та внесення до трудової книжки записів про прийом та звільнення з роботи. Зокрема, роботодавець не визнавав того факту, що людина перебувала з ним в офіційних трудових відносинах, а лише проходила виробничу практику на охоронному підприємстві. Юристи громадської приймальні на підставі зібраних доказів підготували позов до суду. За результатами розгляду позову на користь позивача суд стягнув невиплачену заробітну плату у сумі 5080 гривень.
 6. У червні 2014 року до ГП звернулася пенсіонерка з проханням надати юридичну допомогу у зв`язку з необґрунтованими претензіями ПАТ «Чернігівгаз» про несплату коштів за спожитий газ у відповідний період. ПАТ «Чернігівгаз» звернувся з позовом до суду про стягнення заборгованості з пенсіонерки за спожитий газ протягом 4 років. Юристами ГП було підготовлено заперечення на позовну заяву. За результатами розгляду справи позов ПАТ «Чернігівгаз» до пенсіонерки був відхилений.
 7. До ГП звернулись пенсіонери основний розмір пенсії яких - нижче прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Це стало причиною не індексування їх пенсій. У липні поточного року надіслано депутатське звернення до Міністерства соціальної політики України в якому порушене питання щодо внесення змін до Порядку проведення індексації грошових доходів населення щодо проведення індексації пенсій зазначеній категорії пенсіонерів. За повідомленням Міністра соціальної політики України Денисової Л.Л., розроблено проект постанови КМУ «Про призупинення дії пункту 3 Порядку індексації грошових доходів населення", що дасть можливість індексувати пенсії непрацюючим пенсіонерам, основний розмір пенсії яких не досягає прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.
 8. У жовтні 2010 року до громадської приймальні народного депутата Дубіля В.О. звернувся сирота П. 1984 р.н. з проханням допомогти йому отримати свідоцтво про народження та паспорт. Юристи приймальні надіслали запити в різні школи-інтернати, де навчався заявник та відшукали свідоцтво про смерть його батька у Волинській області. За зібраними матеріалами Бобровицький районний суд у 2012 році визнав, що П. народився у м. Бобровиця і на підставі судового рішення відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Бобровицького районного управління юстиції видав йому у вересні 2012 року свідоцтво про народження. У 2014 році Деснянський районний суд м. Чернігова за відповідними документами, які допомогли оформити юристи, визнав, що на час здобуття у 1991 році Україною незалежності П. проживав на території України. Відповідно до судового рішення П. отримав у серпні 2014 року у віці 30-ти років паспорт громадянина України.
 9. Восени 2012 року юристи приймальні оскаржили в апеляційному порядку рішення Шевченківського районного суду м. Києва про відмову визнати вкладником мешканця м. Чернігова К., який за статусом є пенсіонером та інвалідом 2 групи. Рішенням апеляційного суду м. Києва від 14.03.13 апеляційна скарга задоволена. Рішення районного суду було скасовано, а гр-на К. визнано вкладником ВАТ Банку «Біг-Енергія» за договором від 06.03.2008р. в розмірі 354 900 грн. та зобов’язано ліквідатора вказаного банку надати Фонду гарантування вкладів фізичних осіб інформацію про К. як вкладника цього банку, який має право на відшкодування коштів за вкладом із визначенням розрахункової суми, що підлягає відшкодуванню за рахунок Фонду в розмірі 150 000,00 грн. Незважаючи на судове рішення, ліквідатор банку та Фонд проявляли бездіяльність. Тому народний депутат України Дубіль В.О. звернувся до прокурора Шевченківського району м. Києва з депутатським зверненням щодо пред’явлення позову в інтересах гр-на К. до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, ВАТ Банк «Біг-Енергія» провизнання протиправною їх бездіяльність та зобов’язання вчинити певні дії. Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 10.12.13 позов прокурора Шевченківського району м. Києва в інтересах гр-на К. частково задоволено. При цьому суд зобов’язав Фонд гарантування вкладів фізичних осіб включити К. в Реєстр одержувачів суми відшкодування за рахунок коштів Фонду, сума відшкодування становить 150 000 грн. На виконання цього судового рішення, виконавча дирекція Фонду протоколом від 07.04.14 включила К. в Реєстр одержувачів суми відшкодувань за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за вкладами у ВАТ Банку «Біг Енергія», сума відшкодування - 150 000 грн., проте виплачувати цю суму відмовилась. У зв'язку з цим, юристи громадської приймальні у вересні п.р. підготували нову заяву прокурору Шевченківського району м. Києва про пред’явлення позову в інтересах гр. К. з вимогою зобов’язати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виплатити К. 150 тис. грн.
 10. У серпні 2013 року ТОВ фірма «Тех Нова» звернулася з позовом до К., жителя обласного центру, інваліда 1 групи, пенсіонера та учасника війни, якому на той час було 78 років. Позов мотивувала тим, що він несвоєчасно та не у повному обсязі заборгував товариству 1 131 грн. за період більш ніж за 4 роки. За допомогою інвалід прийшов до приймальні народного депутата. Юристи приймальні склали заперечення на позов, однак по рішенню Новозаводського районного суду м. Чернігова від 24.10.13 з інваліда все ж таки було стягнуто 668 грн. боргу. Не погоджуючись з таким рішенням, юристи оскаржили його до апеляційної інстанції, однак вона це рішення залишила в силі (11.12.13). Шукати правду правники вирішили в касаційній інстанції, яка 06.08.14 задовольнила скаргу К., скасувавши при цьому рішення першої та апеляційної інстанцій і передала справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
 11. В кінці червня п.р. до приймальні звернулася 82-річна пенсіонерка М., учасниця війни та інвалід 2 групи стосовно правильності утримання управлінням ПФУ в м. Чернігові з її пенсії надмірно виплачених сум з 01.08.97 по 31.12.12 в сумі 10 362 грн., яка виникла нібито з її працевлаштуванням - реєстрацією у 1997 році як ФОП. З січня 2014 року і по травень 2014 року з її пенсії утримували по 385 грн., а в подальшому мали утримувати щомісячно по 307 грн. Всі обставини законності утримань юристи виклали у заяві на ім’я прокурора м. Чернігова. В ході прокурорської перевірки міський пенсійний фонд скасував своє рішення щодо пенсійних утримань з учасниці війни та повернув їй всі утримані кошти.
 12. Жителька м.Чернігова, пенсіонерка Л. не могла через дії окремих чиновників більше 9-ти місяців змінити статус займаного службового приміщення, а відтак не могла використати своє право на приватизацію житла. Після того, як вона відвідала громадську приймальню і розповіла юристам свою проблему, вони підготували ряд заяв та листів до власника службового житла та до виконкому Чернігівської міськради і в кінці вересня п.р. пенсіонерка змогла приватизувати та стати власником займаної квартири.
 13. У березні2014 року юристи громадської приймальні підготували депутатське звернення на ім’я прокурора області після особистого прийому депутатом пенсіонерки та дитини війни М. з вимогою захистити житлові права її та сина. На думку заявниці, аукціон з продажу її квартири був проведений незаконно, оскільки в діях посадових осіб ДВС мали ознаки корупційних діянь (начальник одного із райвідділів ДВС Чернігівського міського управління юстиції запропонував квартиру М. купити своєму куму). Крім того, заявницю було знято із реєстрації відповідними органами без її відома. За результатами перевірки Чернігівський МВ УМВС України у Чернігівській області порушив кримінальну справу про вчинення службовими особами філії 25 ПП «Нива-В.Ш.» шахрайських дій при проведенні публічних торгів з реалізації квартири пенсіонерки М., а прокуратура м. Чернігова направила до суду позовну заяву про визнання незаконними дій та скасування рішення Деснянського РВ у м.Чернігові УДМС України в області щодо зняття її з реєстрації.
 14. За зверненням мешканців м. Чернігова щодо законності вимагання КП «Чернігівводоканал» оплати за повірку лічильників води було направлено депутатське звернення на ім’я прокурора області та Чернігівське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України. За результатами звернень розпочато розгляд справи за ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку КП «Чернігівводоканал».
Подiлитись посиланням:
Додати коментар

Захисний код
Online-заявка

Для отримання юридичної підтримки або для запису на особистий прийом до народного депутата необхідно заповнити online-заявку і відправити її

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com